Tarsus’ta engelli ve çocuklara anestezi altında diş tedavisi

Mersin Kamu Hastaneleri birliği Genel Sekreterliğine bağlı Tarsus Devlet Hastanesi ile Tarsus Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi arasında, vatandaşlara kaliteli ve güvenli sağlık hizmeti vermek amacıyla protokol imzalandı. İmzalanan protokol gereğince, bundan sonra engelli ve çocuklara anestezi altında diş tedavisi uygulanacak.

Tarsus’ta engelli ve çocuklara anestezi altında diş tedavisi
Bu içerik 1613 kez okundu.

Tarsus Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi ile Tarsus Devlet Hastanesi başhekimlikleri arasında yapılan görüşmeler neticesinde Tarsus Ağız ve Diş Sağlığı Merkezinde hastaların tedavileri için gerek duyulan ameliyathane hizmetlerini sağlamak amacıyla karşılıklı protokol imzalandı. Yapılan anlaşma ile down sendromlu, engelli hastalar, koopere olamayan çocuklar, öğürme refleksi yüksek olan hastaların diş çekimleri, dolgu işlemleri, kök-kanal tedavisi, protez yapımı gibi iş ve işlemlerin genel anestezi altında yapılarak vatandaşların en iyi sağlık hizmeti almaları hedefleniyor.
Tarsus Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi Başhekimi Dr. Örsan Devriş Eker, "Tarsus Devlet Hastanesi ile Ağız ve Diş Sağlığı Merkezimiz arasında imzalanan protokol sonrası 5 engelli çocuğumuzun önümüzdeki günlerde anestezi altında diş tedavilerinin kaliteli ve güvenli bir şekilde yapılarak sağlıklarına kavuşmalarını hedefliyoruz. Bu işlemlerin yapılabilmesi için öncelikle vatandaşlarımızın Tarsus Ağız ve Diş Sağlığı Merkezine müracaatı ve diş hekimlerimiz tarafından muayenesinin yapılması gerekmektedir. Muayenesi yapılan hastalar konsültasyon amaçlı Tarsus Devlet Hastanesine gerekli tetkiklerin yapılması için yönlendirilecek, sonrasında hastalara ameliyat randevusu verilecek olup, belirlenen günde hekimlerimiz tarafından anestezi altında ameliyat ve diş tedavi işlemleri yapılacaktır" dedi

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
 Mersin İdmanyurdu: 1 - Sarıyer: 2
Mersin İdmanyurdu: 1 - Sarıyer: 2
Bozyazı’da 23 Nisan etkinlikleri
Bozyazı’da 23 Nisan etkinlikleri