Yurt Geneli Hava Durumu 10 01 2017

Yurt Geneli Hava Durumu 10 01 2017

Hava sıcaklığının; doğu kesimlerde 2 ila 4 derece azalacağı, batı ve iç kesimlerde 2 ila 4 derece artacağı tahmin ediliyor.

Yurt Geneli Hava Durumu 10 01 2017
Bu içerik 1629 kez okundu.
Yapılan son değerlendirmelere göre; Marmara, Ege, Batı Akdeniz, İç Anadolunun güney ve batısı, Batı Karadeniz'in batısı, Doğu Anadolu'nun doğusu ile Artvin, Mersin ve Adana çevrelerinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Güney Ege ve Akdeniz kıyılarında yağmur ve sağanak, yağış alan diğer yerlerde karla karışık yağmur ve kar şeklinde görülecek yağışların, Muğla, Antalya ve Mersin'in kıyı ve alçak kesimlerinde kuvvetli ve yer yer çok kuvvetli sağanak ve gök gürültülü sağanak yağış, Muğla merkez ile iç ve yüksek kesimleri, Antalya ve Mersin'in iç ve yüksek kesimleri (Rakımı 800 metre ve üzeri olan yerler), Isparta, Burdur ile Konya'nın güneybatı ve Karaman'ın güney ilçelerinde yoğun kar şeklinde olması bekleniyor.
 
RÜZGAR: Genellikle güney ve güneydoğu, Marmara'da doğu ve kuzeydoğu yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette, Marmara ve Ege kıyılarında yer yer kuvvetli(40-60 Km/sa), İç Ege, İç Anadolu ve Batı Karadenizde kuvvetli ve kısa süreli fırtına (40-70 km/sa), Batı Akdeniz kıyılarında fırtına şeklinde (60-80 km/sa) şeklinde eseceği tahmin ediliyor.
 
KUVVETLİ YAĞIŞ VE YOĞUN KAR UYARISI: Muğla, Antalya ve Mersin'in kıyı ve alçak kesimlerinde kuvvetli ve yer yer çok kuvvetli sağanak ve gök gürültülü sağanak yağış, Muğla merkez ile iç ve yüksek kesimleri, Antalya ve Mersin'in iç ve yüksek kesimleri (Rakımı 800 metre ve üzeri olan yerler), Isparta, Burdur ile Konya'nın güneybatı ve Karaman'ın güney ilçelerinde yoğun kar şeklinde olması beklendiğinden meydana gelebilecek olumsuzluklara karşı (su baskını, görüş mesafesinde azalma, tipi şeklinde kar yağışı, ulaşımda aksamalar vb.) dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.
 
KUVVETLİ RÜZGAR UYARISI: Rüzgarın Marmara ve Ege kıyılarında yer yer kuvvetli(40-60 Km/sa), İç Ege, İç Anadolu ve Batı Karadenizde kuvvetli ve kısa süreli fırtına (40-70 km/sa), Batı Akdeniz kıyılarında fırtına şeklinde (60-80 km/sa) esmesi beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara karşı (çatı uçması, ulaşımda aksamalar vb.) dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.
 
 
BÖLGELERİMİZDE HAVA
 
MARMARA
Çok bulutlu aralıklı karla karışık yağmur ve kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Bölgenin güney ve batısında buzlanma ve don olayı bekleniyor.
 
BURSA °C, 3°C
Çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra karla karışık yağmur ve kar yağışlı
 
EDİRNE °C, -3°C
Çok bulutlu ve kar yağışlı
 
ISTANBUL °C, 3°C
Çok bulutlu, öğle saatlerinden itibaren karla karışık yağmurlu, zamanla yağmurlu
 
KIRKLARELI °C, 1°C
Çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra kar yağışlı
 
EGE
Çok bulutlu, bölge genelinin karla karışık yağmur ve kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların Muğla'nın kıyı kesimlerinde kuvvetli ve yer yer çok kuvvetli sağanak ve gök gürültülü sağanak yağış (30-75 kg/metrekare); Muğla merkez ile iç ve yüksek kesimlerinde yoğun kar yağışı (20 cm üzeri) şeklinde olması bekleniyor. Gece ve sabah saatlerinde buzlanma ve don olayı bekleniyor.
 
A.KARAHISAR °C, -1°C
Parçalı ve çok bulutlu, yarın öğle saatlerinden sonra kar yağışlı
 
AYDIN °C, 4°C
Çok bulutlu, yağmur ve karla karışık yağmurlu
 
IZMIR °C, 5°C
Çok bulutlu ve kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların zamanla öğle saatlerinden itibaren karla karışık yağmur ve yağmura döneceği tahmin ediliyor.
 
KÜTAHYA °C, 0°C
Parçalı çok bulutlu ve kar yağışlı
 
AKDENİZ
Parçalı ve çok bulutlu, bölgenin batısı ile Mersin ve Adana çevrelerinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Kıyı kesimlerde yağmur ve sağanak, iç kesimlerinde karla karışık yağmur ve kar şeklinde görülecek yağışların Antalya ve Mersin'in kıyı ve alçak kesimlerinde kuvvetli ve yer yer çok kuvvetli sağanak ve gök gürültülü sağanak yağış (30-75 kg/metrekare); Antalya ve Mersin'in iç ve yüksek kesimleri (Rakımı 800 metre ve üzeri olan yerler), Isparta, Burdur çevrelerinde yoğun kar yağışı (20 cm üzeri) şeklinde olması bekleniyor. Bölgenin iç kesimlerinde yer yer buzlanma ve don olayı bekleniyor.
 
ADANA °C, 12°C
Çok bulutlu , öğle saatlerinden sonra il geneli sağanak yağışlı
 
ANTALYA °C, 11°C
Çok bulutlu ve yağışlı geçmesi bekleniyor. Yağışların kıyı ve alçak kesimlerinde kuvvetli ve yer yer gök gürültülü sağanak, iç ve yüksek kesimlerinde yoğun kar şeklinde olması bekleniyor.
 
HATAY °C, 9°C
Parçalı ve çok bulutlu
 
ISPARTA °C, 1°C
Parçalı çok bulutlu ve kar yağışlı geçmesi bekleniyor. Yağışların öğle saatlerinden sonra ve akşam yoğun kar şeklinde olması bekleniyor.
 
İÇ ANADOLU
Çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra bölgenin güney ve batısının kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların Konya'nın güneybatı ve Karaman'ın güney ilçelerinde yoğun kar yağışı (20 cm üzeri) şeklinde olması bekleniyor. Bölge genelinde kuvvetli olmak üzere buzlanma ve don olayı ile güneyinde sis hadisesi bekleniyor.
 
ANKARA °C, -1°C
Parçalı ve çok bulutlu, akşam saatlerinden itibaren kar yağışlı
 
CANKIRI °C, -5°C
Parçalı ve çok bulutlu, akşam saatlerinden itibaren kar yağışlı
 
KONYA °C, -2°C
Çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların güneybatı ilçelerinde yoğun kar şeklinde olması bekleniyor.
 
NİĞDE °C, 1°C
Parçalı ve çok bulutlu, akşam saatlerinden itibaren kar yağışlı
 
BATI KARADENİZ
Parçalı ve çok bulutlu, akşam saatlerinden itibaren bölgenin batısının karla karışık yağmur ve kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Bölgenin iç kesimlerinde gece ve sabah saatlerinde kuvvetli olmak üzere, bölge genelinde buzlanma ve don olayı bekleniyor.
 
BOLU °C, -2°C
Parçalı çok bulutlu, akşam saatlerinden itibaren kar yağışlı
 
KASTAMONU °C, -1°C
Parçalı ve çok bulutlu
 
SİNOP °C, 5°C
Parçalı ve çok bulutlu
 
ZONGULDAK °C, 3°C
Parçalı çok bulutlu, akşam saatlerinden itibaren yağmur ve karla karışık yağmurlu
 
ORTA ve DOĞU KARADENİZ
Çok bulutlu, sabah saatlerinde Artvin çevrelerinin karla karışık yağmurlu geçeceği tahmin ediliyor.
 
ARTVİN °C, 6°C
Çok bulutlu, sabah saatlerinde kıyıları yağmurlu iç kesimleri karla karışık yağmurlu
 
GİRESUN °C, 7°C
Parçalı ve çok bulutlu
 
SAMSUN °C, 6°C
Parçalı ve çok bulutlu
 
TRABZON °C, 10°C
Parçalı ve çok bulutlu
 
DOĞU ANADOLU
Çok bulutlu, sabah saatlerinde bölgenin doğusunun aralıklı kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yer yer kuvvetli olmak üzere buzlanma ve don olayı ile birlikte sis bekleniyor.
 
ELAZIĞ °C, 3°C
Parçalı ve çok bulutlu
 
ERZURUM °C, -2°C
Çok bulutlu, sabah saatlerinde aralıklı kar yağışlı
 
IĞDIR °C, -5°C
Çok bulutlu, sabah saatlerinde aralıklı kar yağışlı
 
MUŞ °C, 1°C
Çok bulutlu, sabah saatlerinde aralıklı kar yağışlı
 
GÜNEYDOĞU ANADOLU
Parçalı ve çok bulutlu geçeceği tahmin ediliyor.
 
ADIYAMAN °C, 4°C
Parçalı ve çok bulutlu
 
BATMAN °C, 9°C
Parçalı ve çok bulutlu
 
DIYARBAKIR °C, 9°C
Parçalı ve çok bulutlu
 
GAZIANTEP °C, 5°C
Parçalı ve çok bulutlu
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
istanbul ordu evden eve nakliyat