Evraklar Sitelerden Karacailyasa dökülmüş!

Evraklar Sitelerden Karacailyasa dökülmüş!

Mersin, 'Denize resmi evrak atılmış' iddiasıyla çalkalanıyor! Başlıklı Haberimiz 'büyük ses getirmesi üzerine Büyükşehir Belediyesi Basın Yayın Daire Başkanı Hamit Küçükbatur gazetemiz sahibi A.Vahap Şehitoğlu'nu arayarak, haberi doğruladı. Batur konuya ilişkin açıklamayı mail'den gönderdiğini de bildirdi. Yazılı açıklama aynen şöyle:

Evraklar Sitelerden Karacailyasa dökülmüş!
Bu içerik 11203 kez okundu.

"Bilindiği üzere 29 Aralık 2016 tarihinde ilimizde meydana gelen sel felaketi, pek çok bölgemiz gibi belediyemiz mallarına da zarar vermiştir. Özellikle Makine İkmal sahasında oluşan sel, hem makine ve teçhizatımıza, hem de belediye arşivimize ciddi zarar vermiştir.

Belediyemiz mal, teçhizat ve arşivinin gördüğü zarar ile ilgili gerekli tespitler yapılmıştır. Sel felaketinin Makine İkmal alanında yol açtığı zararların kamera kayıtları, fotoğrafları ve inceleme sonuçları belediyemizde bulunmaktadır.

10.01.2017 günü saat 19.00 sıralarında Mersin Büyükşehir Belediyesi Makine İkmal alanında bulunan Yol Yapım ve Onarım Dairesi Başkanlığına ait selden zarar gören resmi evrakların bir kısmının yıkılan duvar nedeniyle oluşan moloz temizleme çalışmaları sırasında araya karışması ve Karacailyas Mahallesi’nin kuzeyinde dere kenarı stok alanına boşaltıldığı ihbarı alınmıştır. Alınan ihbar üzerine Genel Sekreter Yardımcısı, Zabıta Daire Başkanı, Fen İşleri Daire Başkanı ve İnsan Kaynakları Daire Başkanı’ndan oluşan heyet, derhal belirtilen mahalle intikal etmiş, olayla ilgili emniyet güçleri ve savcılık haberdar edilmiştir. Evraklar mevcut halleriyle toplanarak incelenmek üzere İl Emniyet Müdürlüğü’ne teslim edilmiş, konuyla ilgili adli tahkikat başlamıştır.

Ayrıca olayın tespit edilmesinin hemen ardından Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Burhanettin Kocamaz’ın yazılı talimatıyla Mersin Büyükşehir Belediyesi Teftiş Kurulu Başkanlığı’nın başlattığı soruşturma devam etmektedir.

Mersin Büyükşehir Belediyesi Teftiş Kurulu Başkanlığı’nın başlattığı soruşturma tamamlanır tamamlanmaz sonuçları kamuoyu ile paylaşılacaktır. Spekülasyonlara mahal bırakmamak ve halkımızı doğru bilgilendirmek adına bu açıklama yapılmıştır.

Kamuoyuna saygıyla arz olunur."

mersin büyükşehir belediyesi
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
istanbul ordu evden eve nakliyat