Soğuğa dayanamayan göçmen kuşa şefkat eli
Advert
Advert

Soğuğa dayanamayan göçmen kuşa şefkat eli

Mersin’in Erdemli ilçesinde belediye personeli tarafından bitkin düşmüş halde bulunan balaban kuşu, Doğa Korumu ve Milli Parklar yetkililerine teslim edildi.

Soğuğa dayanamayan göçmen kuşa şefkat eli
Bu içerik 1590 kez okundu.

Erdemli ilçesi Limonlu Mahallesi’ndeki sulak alan çevresinde çalışmalar yürüten belediye personeli, yol kenarında bitkin düşmüş halde bir balaban kuşu buldu. Karton koli içerisine konulan kuş, oda sıcaklığında kendine geldi. Kuş daha sonra
Doğa Korumu ve Milli Parklar yetkililerine teslim edildi. Durumu haber alan Erdemli Belediye Başkanı Mükerrem Tollu da kuşla yakından ilgilendi. Kuşun yetkililere teslim edilmesi sırasında konuşan Tollu, "Arkadaşlarımıza çok teşekkür ediyorum. Her canlıya sahip çıkmak gerek. Erdemli’de kimsenin yalnız olmadığını, Erdemli’de her canlının belediyemizin güçlü himayesinde olduğunu birlikte müşahede ediyoruz. Herhalde doğadaki diğer canlılar da bu güzelliği anlamışlar ki sıkıntıda olan herkes belediyemize sığınıyor. Bize sığınan her canlıya şafkatli elimizi uzatmaya gayret ediyoruz" dedi.
Kuşu teslim alan Doğa Koruma ve Milli Parklar Erdemli Şubesi görevlilerinden Muharrem Keskin, "Bu balaban göçmen bir kuştur. Muhtemelen yoğun kış şartlarından dolayı göçünü tamamlayamamış. Bölgeye geçici olarak inmiş olabilir. Yorgun düşmüş ve hava şartlarından etkilenmiştir diyebiliriz" diye konuştu.
Keskin, kuşun yapılacak bakımın ardından eski sağlığına kavuşacağını kaydetti.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
istanbul ordu evden eve nakliyat