Hocalı Katliamı 25. yılında İsveç Parlamentosu önünde anıldı

Hocalı soykırımında hayatını kaybedenler İsveç Parlamentosu önünde anıldı..

Hocalı Katliamı 25. yılında İsveç Parlamentosu önünde anıldı
Bu içerik 980 kez okundu.
Hocalı soykırımında hayatını kaybedenler İsveç Parlamentosu önünde anıldı.
Dağlık Karabağ’ın Hocalı şehrinde Ermenilerin 1992 yılında yüzlerce Azerbaycan Türk’ünü katlettiği olayın 25. yıl dönümünde İsveç Parlamentosu önünde anma töreni düzenlendi. Göstericiler ellerinde Azerbaycan, Türk ve Türkmen bayraklarıyla işgalci Ermenistan aleyhine slogan attı. Soğuk havaya rağmen düzenlenen gösteriye İsveç Azerbaycan Federasyonu ve dernekleri, Irak Türkmen Federasyonu ve Türk vatandaşları katıldı. Göstericiler İsveç Parlamentosu önünde 1 dakikalık saygı duruşunun ardından Azerbaycan Milli Marşı’nı okudu. Konuşmacılar İngilizce ve İsveççe olarak Dağlık Karabağ Katliamını anlattılar.
Gösteri esnasında bir grup da Ermeni bayrağı açtı. Azerbaycanlı ve Türkmen gençlerin Ermeni bayrağını açmasının ardından arbede yaşandı.
İsveç Azerbaycan Federasyon Başkanı Settar Sevigin, “25 yıl önce Ermenilerin, Dağlık Karabağ’da yaptıkları katliam değil soykırımdır. AB, bu soykırıma çifte standart uyguluyor. Devletler yavaş yavaş bu soykırımı kabul ediyor. Barbar Ermeniler 1992 yılında 106’sı kadın, 83’ü çocuk olmak üzere 613 Azeri Türk’ünü katletti” şeklinde konuştu.
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Tuna:
Tuna: "Çocuklarımıza yapıcı yaklaşalım"
Mersin’de yazdan kalma bir gün yaşanıyor
Mersin’de yazdan kalma bir gün yaşanıyor