KOSGEB kredi başvuru sonuçları belli oldu
Advert
Advert

KOSGEB kredi başvuru sonuçları belli oldu

Başbakan Binali Yıldırım KOSGEB faizsiz kredi başvurularıyla ilgili "KOSGEB aracılığı ile küçük ve orta ölçekli işletmelere gerekli şartları sağlamaları halinde kredi vereceğimizi duyurmuştuk. Bu bağlamda başvuran 460 bin 167 işletmeye bu krediyi verme kararı aldık. KOSGEB şartları sağlayan bu kadar işletmeye kredi verecek. Kredi verme işlemi bugün başlıyor" dedi. Öte yandan on binlerce adayın merakla beklediği KOSGEB faizsiz kredi sonuçları kurumun internet sitesi üzerinden erişime açıldı. İşte detaylı bilgiler

KOSGEB kredi başvuru sonuçları belli oldu
Bu içerik 5081 kez okundu.

KOSGEB gov.tr'den yapılan açıklamaya göre, Başabakan Binali Yıldırım'ın grup toplantısının ardından sorgulama sayfasının aktif hale geçeceği bildirildi.

Başbakan Binali Yıldırım, az önce grup toplantısında yaptığı açıklamada KOSGEB kredi için şunları söyledi:

"KOSGEB aracılığı ile küçük ve orta ölçekli işletmelere gerekli şartları sağalmaları halinde kredi vereceğimizi duyurmuştuk.

Bu bağlamda başvuran 460 bin 167 işletmeye bu krediyi verme kararı aldık. KOSGEB şartları sağlayan bu kadar işletmeye kredi verecek. Kredi verme işlemi bugün başlıyor.

Ödemeler işletmenin yıllık cirosuna 20 bin ile 50 bin arasında değişiyor. İlk yıl ödeme yok. Geri kalan 2 yılda faiz yok. Aldığın parayı ödüyorsun eşit taksitlerle.

KOSGEB KREDİ SONUÇLARI İÇİN TIKLAYINIZ

BAKAN ÖZLÜ'DEN KOSGEB KREDİSİ AÇIKLAMASI

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü twitter'dan şu mesajları paylaştı:

-KOSGEB tarafından kullandıracağımız 50 Bin TL'ye kadar faizsiz kredi desteği ile ilgili işlemler bugün başladı, hayırlı olsun.

-Gerekli şartları sağlayan ihtiyaç sahibi 460 Bin 167 küçük işletmeye 50 Bin TL’ye kadar faizsiz kredi kullandırılacak.

15 GÜN İÇİNDE PİYASAYA 11 MİLYAR TL

-Yıllık cirosu 1 Milyon 345 Bin TL’nin altındaki bütün küçük işletmelere, ciro büyüklüklerine göre 20 Bin TL ila 50 Bin TL arasında olacak.


-Kredinin geri ödemesi ilk bir yılı ödemesiz kalanı 2 yıl içinde üçer aylık eşit taksitlerle olacak.

-Küçük işletmelerimize cansuyu olacak bu kredi kapsamında önümüzdeki 15-20 gün içinde piyasaya yaklaşık 11 milyar TL sıcak para girişi olacak.

KOSGEB gov.tr'den yapılan açıklamaya göre Başabakan Binali Yıldırım'ın grup toplantısının ardından sorgulama sayfasının aktif hale geçeceği bildirildi. Başbakan Binali Yıldırım az önce grup toplantısında yaptığı açıklamada
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
istanbul ordu evden eve nakliyat