Polislerden öğrencilere yönelik ‘acil durum’ projesi
Advert
Advert

Polislerden öğrencilere yönelik ‘acil durum’ projesi

Mersin İl Emniyet Müdürlüğü Toplum Destekli Polislik Şube Müdürlüğü, ilkokul ve ortaokul öğrencilerine yönelik olarak hayata geçirdiği “Acil Durumlarda Ne Yapılmalı” projesi ile 450 öğrenciye ulaştı..

Polislerden öğrencilere yönelik ‘acil durum’ projesi
Bu içerik 1132 kez okundu.

Mersin İl Emniyet Müdürlüğü Toplum Destekli Polislik Şube Müdürlüğü, ilkokul ve ortaokul öğrencilerine yönelik olarak hayata geçirdiği “Acil Durumlarda Ne Yapılmalı” projesi ile 450 öğrenciye ulaştı.
İl Emniyet Müdürlüğü’nden yapılan yazılı açıklamaya göre, Toplum Destekli Polislik Şube Müdürlüğü görevlilerince hazırlanan “Acil Durumlarda Ne Yapılmalı” projesi, Mersin Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı ve Mersin Sağlık Müdürlüğü Acil ve Afetler Sağlık Hizmetleri Şube Müdürlüğü ekipleri ile ortaklaşa yürütüldü. Proje kapsamında, merkez ilçelerde bulunan anaokulu, ilkokul ve ortaokullarda öğrenim gören çocuklar ve gençlere bilgilendirme seminerlerinin verilerek, acil yardım gerektiren zor durumlarda hayati önem taşıyan polis imdat, ambulans, itfaiye gibi acil durum telefonları ile araç ve gereçlerinin önemi anlatıldı.
Projede, Duğduören Kaşlı İlkokulu, İstanbul Ticaret Odası Şehit Mehmet Güçlü İlkokulu ve Ortaokulu, Karahacılı İlkokulu Ortaokulu ve Nasrettin Hoca Anaokulu ziyaret edilerek, 450 öğrenci, 26 eğitmen ve 10 görevliye yönelik bilgilendirme toplantısı yapıldı.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
istanbul ordu evden eve nakliyat