Çakacak, Kızılbağ’da öğrencilerle bir araya geldi

Mersin Valisi Özdemir Çakacak, Kızılbağ İlkokulu ve Ortaokulu’nda öğrencilerle bir araya geldi. Öğrencilere, gelecekle ilgili hedeflerini büyük tutmaları ve bu hedeflere kararlılıkla yürümeleri öğüdünde bulunan Çakacak, “Sizler, büyük ve güçlü Türkiye Cumhuriyeti’nin çocuklarısınız” dedi.

Çakacak, Kızılbağ’da öğrencilerle bir araya geldi
Bu içerik 1421 kez okundu.

Vali Çakacak, Arslanköy’ün düşman işgalinden kurtuluşunun 97. yıl dönümü etkinliklerine katılmasının ardından merkez Toroslar ilçesi Güzelyayla Mahallesi’ne geçerek Kızılbağ İlkokulu ve Ortaokulu’nu ziyaret etti. Okul girişinde Toroslar İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Badas ve Okul Müdürü İsmail Merttürk tarafından karşılanan Çakacak, daha sonra derslikleri gezerek öğrencilerle sohbet etti. Öğrencilere, “Sizler, büyük ve güçlü Türkiye Cumhuriyeti’nin çocuklarısınız” diyen Çakacak, onlara öğütlerde bulunarak, şunları söyledi: “Gelecekle ilgili hedeflerinizi büyük tutun ve bu hedeflere kararlılıkla yürüyün. Öğretmenlerinizden mümkün olduğunca fazla yararlanın ve dersi derste öğrenmeye çalışın. Bizim için önemlisiniz, çünkü sizler bizim geleceğimizsiniz. İleride bizlerin yerini sizler alacaksınız. O nedenle kendinizi ne kadar iyi yetiştirirseniz hem sizlerin hem de ülkemizin geleceği de o kadar aydınlık olacaktır.”
Öğrencilere hem sosyal yönlerini geliştirmeleri hem de bilgi dağarcıklarını genişletmeleri için bol bol kitap okumalarını tavsiye eden Çakacak, onlara kitap hediye etti. Temel Eğitimden Orta Öğretime Geçiş (TEOG) sınavının ikinci basamağına girmeye hazırlanan öğrencilerle de gitmek istedikleri okullar ve hayallerindeki mesleklerle ilgili sohbet eden Çakacak, sınava hazırlanırken yapmaları gerekenler konusunda öğrencilere önerilerde bulundu. Masa tenisi dalında Toroslar ilçe birincisi olan okul takımını da başarılarından dolayı kutlayan Çakacak, öğrencilerle masa tenisi oynadı.
Kızılbağ Mahallesi ve çevresinden toplanan materyallerin bir araya getirilmesiyle okul içerisinde oluşturulan ‘Kızılbağ Müzesi’ni gezen Çakacak, daha sonra öğretmenler odasında okul idarecileri ve öğretmenlerle bir araya geldi. Burada, Okul Müdürü Merttürk’ten okulun ve öğrencilerin durumu hakkında bilgi alan Vali Çakacak, öğrencilerin TEOG sınav başarı oranlarını inceledi ve yüksek başarı oranları nedeniyle öğretmenleri tebrik etti. Öğretmenlik mesleğinin kutsallığına vurgu yapan Çakacak, köklü bir devlet geleneğine sahip Türk Milleti’nin tarihte 16 büyük devlet kurduğunu, gücünü geçmişinden alan Türkiye Cumhuriyeti’nin de büyük ve güçlü bir devlet olarak büyük bir kararlılıkla yoluna devam ettiğini ifade etti. Çakacak, iyi yetiştirilen çocukların Türkiye’nin geleceğine yapılan en büyük yatırım olduğunu belirterek, öğretmenlerden çocukların ufkunu açacak çalışmalara ağırlık vermelerini istedi.

vali çakacak kızalbağ
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Erdemli’de asfalt çalışmaları aralıksız sürüyor
Erdemli’de asfalt çalışmaları aralıksız sürüyor
Hafta içi zabıta, hafta sonu gönüllü sutopu antrenörü
Hafta içi zabıta, hafta sonu gönüllü sutopu antrenörü