HDP’den referanduma “Hayır” kampanyası

Halkların Demokratik Partisi (HDP), “Cumhurbaşkanlığı Sistemine Hayır” kampanyasını üç ilde eş zamanlı olarak düzenlediği toplantılarla gerçekleştirdi..

HDP’den referanduma “Hayır”  kampanyası
Bu içerik 562 kez okundu.

Halkların Demokratik Partisi (HDP), “Cumhurbaşkanlığı Sistemine Hayır” kampanyasını üç ilde eş zamanlı olarak düzenlediği toplantılarla gerçekleştirdi.
HDP, İstanbul, İzmir ve Diyarbakır’da yaptığı eş zamanlı toplantı ile 16 Nisan’da halk oylamasına sunulacak olan Cumhurbaşkanlığı Sistemi için gerçekleştireceği “Hayır” kampanyasının startını verdi. Merkez Kayapınar ilçesinde bir düğün salonunda gerçekleştirilen toplantıya HDP’li milletvekillerinin yanı sıra Demokratik Bölgeler Partisi (DBP) ile Demokratik Toplum Kongresi (DTK) yöneticileri ve partililer katıldı.
Burada konuşan HDP Diyarbakır Milletvekili Nimetullah Erdoğmuş, “Bizim anayasa anlayışımız şudur. Bir anayasa metninin başına eğer şu yazılmazsa bizim zaten yolumuz başlangıçtan itibaren ayrılır. O sözde şudur, ’Özgürlüğün dokunulmazlığı bizim için olmazsa olmazdır.’ Çünkü özgürlük kimileri için, kimi sistemler için, kimi düzenler için tehdit iken, tehdit olarak tanımlanırken, bizim için özgürlük uğruna can vereceğimiz, can atacağımız en önemli hedefimizdir. Onlar kampanyayı başlatırken bu anayasa maddelerinin üzerine ilave ederek meydanlara çıkıp ne vaat ettiler. Özgürlüğün karşısında idamı vaat ettiler. Siz darağacından neyi arzu ediyorsunuz, çıkın bize söyleyin” dedi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Engelli öğrenciden örnek davranış
Engelli öğrenciden örnek davranış
Mersin AKUT’tan ’Afet Bilinçlendirme’ semineri
Mersin AKUT’tan ’Afet Bilinçlendirme’ semineri