Büyükşehir’den ‘zabıta kağıt toplayanları darp etti’ iddialarına yalanlama
Advert
Advert

Büyükşehir’den ‘zabıta kağıt toplayanları darp etti’ iddialarına yalanlama

Mersin Büyükşehir Belediyesi, sosyal medyada ve basında yer alan ‘zabıta kağıt toplayıcıları darp etti’ iddialarını yalanladı..

Büyükşehir’den ‘zabıta kağıt toplayanları darp etti’ iddialarına yalanlama
Bu içerik 1175 kez okundu.
Mersin Büyükşehir Belediyesi, sosyal medyada ve basında yer alan ‘zabıta kağıt toplayıcıları darp etti’ iddialarını yalanladı.
Mersin Büyükşehir Belediyesi’nden yapılan açıklamada, zabıta ekiplerinin kağıt toplayıcılarına karşı başlattığı araç toplama işlemi sırasında çekilmiş videonun basında ve sosyal medya hesaplarında çarpıtılarak yer aldığı belirtildi. Belediyeden yapılan açıklamada, “Büyükşehir Belediyesi olarak trafikte oluşan kaza riski, çevre dağınıklığına sebebiyet veren çöp karıştırma eylemleri, şehirde oluşan kötü görüntü ve harici oluşabilecek halkımıza yönelik güvenlik zafiyetinden dolayı zabıta ekiplerimiz şikayetler doğrultusunda yetkisini kullanarak kağıt toplayıcılarına karşı araç toplama işlemi başlatmıştır. Zabıtalarımızın gerçekleştirdiği bu işlemler sırasında herhangi bir darp kesinlikle söz konusu olmamıştır. Bu durum çekilen videolarda da apaçık ortadadır. İddia edildiğinin aksine kentin huzuru ve sağlığı için görevini yapan devlet memurlarımıza etrafta bulunan kişiler tarafından fiziki müdahalede bulunulmuş, hakaret edilmiştir. Tüm bu yaşanan olumsuzluklara rağmen zabıta memurlarımız görevlerini soğukkanlılık içerisinde yapmıştır. Olayı saptırarak kamuoyunu yanlış bilgilendiren, yalan haber yaparak insanları yanlış yönlendiren haber ajansı, sözde haber siteleri ve sosyal medya cambazları, her zamanki gibi olayları çarpıtmaktadır. Bu kişilere karşı hukuk yoluyla gerekli her türlü mücadele yapılacaktır. Mersin Büyükşehir Belediyesi zabıta memurlarının kağıt toplayıcıyı darp etmediğini ve yalnızca görevini yaptığını kamuoyuna bir kez daha hatırlatırız” denildi.
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
istanbul ordu evden eve nakliyat