Kar ve tipide mahsur kalan aileyi jandarma kurtardı
Advert
Advert

Kar ve tipide mahsur kalan aileyi jandarma kurtardı

Sivas’ın Kangal ilçesinden Erciyes Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesine kanser tedavisi için giden Mehmet Karasu eşi ve iki oğluyla birlikte Altınyayla ilçesinde kar ve tipi nedeniyle mahsur kaldı. Mahsur kalan aileyi jandarma ekipleri 2 saat süren çalışmanın ardından kurtardı..

Kar ve tipide mahsur kalan aileyi jandarma kurtardı
Bu içerik 1254 kez okundu.
Sivas’ın Kangal ilçesinden Erciyes Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesine kanser tedavisi için giden Mehmet Karasu eşi ve iki oğluyla birlikte Altınyayla ilçesinde kar ve tipi nedeniyle mahsur kaldı. Mahsur kalan aileyi jandarma ekipleri 2 saat süren çalışmanın ardından kurtardı.
Kanser tedavisi için Kayseri Erciyes Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesine gitmek zorunda olan Mehmet Karasu eşi ve iki oğluyla birlikte Kangal ilçesinden yola çıktı. Altınyayla ilçesine gelen aile burada Radar Tepe Mevkiinde otomobilleriyle şiddetli kar ve tipi nedeniyle yolda mahsur kaldı. Aile durumu yakınlarına bildirdi. Hasta yakınlarının 112 sağlık ekiplerine haber vermesinin ardından yola çıkan sağlık ekipleri hastaya ulaşamadı. Durumun jandarma ekiplerine haber verilmesiyle kar ve tipi nedeniyle mahsur kalan kanser hastası adam ve ailesi tipiden kurtarıldı. Kara saplanan otomobil ise ilçe özel idare ekiplerinin çalışmasıyla greyder yardımıyla bulunduğu yerden kurtarıldı. İlçe Jandarma Komutanlığında bir süre misafir edilen hasta yakınları sıcak ikramda bulunuldu. Daha sonra aile tedavi için Kayseri’ye gönderildi.
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
istanbul ordu evden eve nakliyat