TISİAD'ın Irak’ta pilot ili “Duhok”

TISİAD'ın Irak’ta pilot ili “Duhok”

TISİAD heyeti, Duhok Belediye Başkanı İhsan Yahya Othman, Duhok Belediye Meclis Başkanı İsmet Abdulrahman Khalil ve Duhok Ticaret ve Sanayi Odası başkanlığında Yönetim Kurulu Üyesi Rashid D.Battal ( Nawroz Group Yönetim Kurulu Başkanı), Genel Sekreter Nawzat J.Balata ( Aburama Magazine Genel Yayın Yönetmeni), Üye Nuraddin Alsinjary ( Sınar Company Genel Müdürü) ve üye Ahmet Abbo Mohammed /Mamzdini (Brayan Company Genel Müdürü) etti.

TISİAD'ın  Irak’ta pilot ili “Duhok”
Bu içerik 2091 kez okundu.

Türkiye-Irak Sanayicileri ve İşadamları Derneği (TISİAD), TISİAD Genel Başkan Yardımcısı ve Antalya İl Temsilcisi H.Kenan Yozgatlı, TISİAD Duhok  temsilcisi Sekvan Aban  ve TISİAD üyesi Fırat Pak ziyarete  katıldılar.

İŞ İNSANLARINI BİR ARAYA GETİRECEĞİZ

TISİAD Genel Başkanı Nevaf Kılıç; “Öncelikle, Türkiye – Irak arasında ticari, sosyo-ekonomik ve kültürel ilişkilerin arttırılması, mevcut ilişkilerin geliştirilmesi ve devamlılığının sağlanması için 2017 yılında ‘Mersin’de Türkiye Irak İş Zirvesi’ planladık. Ancak bu gelişimizde sizleri 21 Nisan 2017 tarihinde Mersin’de düzenleyeceğimiz ‘Irak’a ihracat (10 Türk firması) ve Türkiye’den ithalat (5 Irak firması)  rekortmenleri’ ödül töreni etkinliğimize ve Mersin’i tanımaya davet ediyoruz.

Öte yandan Duhok Valimizin Türk yatırımcıları Duhok’a daveti ile  7-8-9 Nisan 2017 tarihinde Duhok’ta yapılacak ‘yatırım fırsatları iş ziyareti’ etkinliğinde, sizlerin de Türk yatırımcılarla iş birlikteliği geliştirecek  sektörel Dohuk’lu iş insanlarını da bir araya getirmenizi bekliyoruz.

Irak’a giriş kapısı olması yanı sıra dostluk ilişkilerimizin  en yoğun olduğu Dohuk’u TISİAD olarak pilot il seçtik. Dohuk ile geliştireceğimiz bütün iş ve etkinlikleri, çalışmaları sadece Kürdistan değil ırak’ın 19 ilinde de uygulamaya başlayacağız.

Bu vesile ile  Irak ile ticaretimizi sekteye uğratan Zaho İbrahim Halil hudut kapısında alınan yüksek vergilerin düşürülmesi ve de Bağdat tarafında alınan 2. vergi niteliğindeki gümrük vergilerinin kaldırılması talebimizi de iletiyorum.

Bize göstermiş olduğunuz misafirperverliğinize teşekkür eder, plaketimizin kabulünü rica ederim” dedi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
istanbul ordu evden eve nakliyat