Zabıta Bukezde Müzisyenleri yerlerinden etti !
Advert
Advert

Zabıta Bukezde Müzisyenleri yerlerinden etti !

Geçtiğimiz günlerde Sosyal medyada yayınlanan görüntülerde Mersin Büyükşehir Belediyesi Zabıta ekiplerinin Suriyeli bir gencin çöp toplama arabasını zor kullanarak alması vatandaşın tepkisine sebep olmuş ve bu konuda özür mesajı yayınlanmıştı. Bu kezde Sokak'da enstrüman çalan üniversiteli gençleri bulundukları yerlerden kaldırdılar.

Zabıta Bukezde Müzisyenleri yerlerinden etti !
Bu içerik 4446 kez okundu.

Çankaya Mahallesi’nde Atatürk Caddesi ile 111.Sokak’ın kesiştiği noktada sokak müziği yapan gençler, Akdeniz Belediyesi zabıtasının engelliyle karşılaştı. Zabıta ekipleri BİMER üzerinden gelen bir dilekçeyi gerekçe göstererek sokak müzisyenlerini kaldırmak istedi, müzisyenler şarkı türkü söylemeye devam etti. Çevrede toplanan vatandaşlar da belediyenin uygulamasına tepki gösterdi.

Geçtiğimiz aylarda Mersin Büyükşehir Belediyesi zabıta ekiplerinin engellemesiyle karşılaşan sokak müzisyenleri, Akdeniz Belediyesi sınırları içinde kalan işlek sokaklarda müzik yapmaya başlamıştı. Akdeniz Belediyesi zabıtası yakın zamana kadar sokak müzisyenleriyle ilgili işlem yapmıyordu ancak sokak müzisyenleri bu kez Akdeniz Belediyesi zabıtasının engellemesiyle karşılaştı.

Müzisyenler tarafından çekilen görüntülerde, Akdeniz Belediyesi zabıta ekibinin Ziraat Bankası binasının yan tarafında müzik yapan sokak müzisyenlerinin yanına geldiği ve kalkmalarını istediği görülüyor.

Müzisyen gençlerin itirazı üzerine zabıta memurlarından biri, “Siz gidin, belediye ile görüşün. Bizim elimizde şikayet var, o nedenle işlem yapmak zorundayız. Gelin yetkililerle görüşün, amirlerimizle görüşün. Bizim elimizde mevcut dilekçe olduğundan dolayı biz buraya geldik” diyor.

Müzisyen gençlerden birinin “Dilekçeyi görebilir miyiz” diye sorması üzerine zabıta memuru,  “Gel göstereyim sana, arabada bak” diyor.

Bir diğer müzisyenin “Peki şikayet ne” diye sorması üzerine zabıta memuru, “Ablam şikayet var ondan dolayı geldik” diyor.

Bir başka müzisyenin “Peki, bir kişi şikayet etmiş. Burada da bir sürü talep eden var.  Nasıl bir şey olacak” demesi üzerine kadın zabıta memuru “Ama bize yazı geldi” diye yanıt veriyor. Bunun üzerine müzisyen gencin,  “Bir yazı üzerine geliyorsunuz… Burada halk var onun talebini almıyorsunuz” diye tepki gösterdiği duyuluyor.

Mersin Yaşam / Abidin Yağmur

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Mustafa     2017-03-07 Müzisyenler için bisi diyemem ama Suriyelilere yaptıkları çok doğru bir hareket idi bence hepsini toplayıp ya kamplara yollayacak. Yada ülkelerine gidip vatan karını sovunsunlar adi vatansız herifler
istanbul ordu evden eve nakliyat