Advert
Advert

Bozyazılı kadınlara Kadınlar Günü’nde keşkek ikramı

Mersin’in Bozyazı ilçesinde çeşitli etkinliklerle kutlanan 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü’nde, ilçe protokolünün de katılımıyla kadınlara keşkek ikram edildi..

Bozyazılı kadınlara Kadınlar Günü’nde keşkek ikramı
Bu içerik 1163 kez okundu.
Mersin’in Bozyazı ilçesinde çeşitli etkinliklerle kutlanan 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü’nde, ilçe protokolünün de katılımıyla kadınlara keşkek ikram edildi.
Bozyazı 15 Temmuz Demokrasi ve Cumhuriyet Meydanı’nda başlayan 8 Mart etkinlikleri çerçevesinde, kadınlar Atatürk Anıtı’na çelenk sundu. Bozyazı Belediye Başkanı Mehmet Ballı, bu törenin ardından kadınları belediye meclis salonunda ağırlayarak karanfil dağıttı. Ballı, burada yaptığı konuşmada, hayatın her noktasında önemli bir yerde bulunan kadınların, bugünün ve geleceğin en kıymetli değerleri olduğunu söyledi. Kadının, toplumun ve ailenin en önemli yapı taşı olduğunu vurgulayan Ballı, “Toplumumuzun yapısını güçlendiren, şekillendiren, aile birliğinin en önemli unsuru Türk kadını daima sabrın, özverinin, şefkatin ve sevginin kaynağı olmuştur” dedi.
Kurtuluş Savaşı’nda vatanın bağımsızlığı için erkeğiyle cepheden cepheye koşan cefakar kadınların, toplumsal hayatta hak ettikleri yere gelmelerinin, katılımcı, üretken ve eşit bireyler olarak toplumda kabul görmelerinin, tüm toplumun sorumluluğunda olduğunu vurgulayan Ballı, “8 Mart tarihi tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de Kadınlar Günü olarak kutlanmaktadır. Bizler kadınlarımızı senenin sadece bir gününde değil, her gününde hatırlayarak, onlara gereken hassasiyeti göstermeliyiz. Siz bizim yarımız deği,l her şeyimizsiniz. Başta şehit eş ve anneleri olmak üzere tüm kadınlarımızın Kadınlar Gününü kutluyor, sevgi ve saygılarımı sunuyorum” diye konuştu.
Meclis salonundaki etkinliğin ardından Başkan Ballı, eşi Fatma Ballı ve katılımcı tüm kadınlarla birlikte bir kafede düzenlenen etkinliğe katıldı. Bozyazı Kaymakamı Hayatı Taşdan’ın da katıldığı etkinlikte, katılımcılara yöreye has bir yemek olan keşkek ikram edildi. Etkinliğe katılan kadınlarla sohbet eden Kaymakam Taşdan, tüm kadınların gününü kutladı.
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
’Uluslararası Müzeler Günü’
’Uluslararası Müzeler Günü’
Mezitli’de plaj voleybolu şampiyonları kupalarını aldı
Mezitli’de plaj voleybolu şampiyonları kupalarını aldı