Mersinli kadınlar, Kadınlar Günü’nü şarkılarla kutladı

Mersinli kadınlar, Kadınlar Günü’nü şarkılarla kutladı

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Mersin İl Örgütü tarafından organize edilen 8 Mart Dünya Kadınlar Günü etkinliğinde kadınlar, şarkılar söyleyerek günlerini kutladı..

Mersinli kadınlar, Kadınlar Günü’nü şarkılarla kutladı
Bu içerik 1796 kez okundu.
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Mersin İl Örgütü tarafından organize edilen 8 Mart Dünya Kadınlar Günü etkinliğinde kadınlar, şarkılar söyleyerek günlerini kutladı.
Özgür Çocuk Parkı’nda gerçekleştirilen etkinlikte kadınlara, CHP Mersin milletvekili Serdar Kuyucuoğlu ile çok sayıda erkek de destek verdi. Burada kadınlar adına konuşan CHP İl Kadın Kolları Başkanı Pakize Güler, kadınların günümüzde halen şiddete ve baskıya maruz kaldığını belirterek, "Dünya Emekçi Kadınlar Günü’nün yıldönümü, kadına ve emek mücadelesine adanmış bu günü, ne yazık ki kadına şiddetin, eşitsizliğin, adaletsizliğin gölgesinde kutlanamayan bir gün olarak, bir kez daha anıyoruz. 160 yıl önce bugün Newyork’da 40 bin dokuma işçisi kadının, kapitalizmin dayattığı düşük ücret, uzun ve ağır çalışma koşularına karşı direnişi, 129 kadın işçinin yanması ile sonuçlanmış, o günden bu yana 8 Mart tüm dünyada kadına ve emek mücadelesine adanmıştır. Bugün kadınların cinsiyetten kaynaklı her tür ayrımcılığa, şiddete ve eşitsizliğe karşı baş kaldırdıkları gündür. Ne yazık ki 2017 Türkiye’sinde biz kadınlar açısından gelinen nokta hiç içi açıcı değildir" şeklinde konuştu.
Konuşmaların ardından kadınlar yerel bir müzik grubunun eşliğinde şarkılar söyleyerek, gönüllerince kadınlar gününü kutladı.
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
istanbul ordu evden eve nakliyat