Atıf Yılmaz Kısa Film Yarışması’na başvurular başladı

Atıf Yılmaz Kısa Film Yarışması’na başvurular başladı

Forum Mersin Alışveriş Merkezi tarafından Türk sinemasının usta yönetmeni Atıf Yılmaz’ı anmak amacıyla düzenlenen Atıf Yılmaz Kısa Film Yarışması’na başvurular başladı..

Atıf Yılmaz Kısa Film Yarışması’na başvurular başladı
Bu içerik 1035 kez okundu.
Forum Mersin Alışveriş Merkezi tarafından Türk sinemasının usta yönetmeni Atıf Yılmaz’ı anmak amacıyla düzenlenen Atıf Yılmaz Kısa Film Yarışması’na başvurular başladı.
Forum Mersin’in bu yıl 6’ncısını gerçekleştireceği Atıf Yılmaz Kısa Film Festivali 2-5 Mayıs 2017 tarihleri arasında gerçekleştirilecek. Festival kapsamında birçok usta yönetmen, yapımcı, senarist, sinema eleştirmeni ve akademisyen atölyeler, gösterimler ve söyleşiler düzenleyerek sinema dünyasındaki son gelişmeleri aktaracak.
Festival çerçevesinde düzenlenecek Atıf Yılmaz Kısa Film Yarışması için de başvuralar alınmaya başlandı. Tema sınırlaması olmaksızın “Kurmaca”, “Belgesel” ve “Canlandırma/Animasyon” türünde eserlere açık olacak yarışmaya amatör ve profesyonel olarak sinema ile ilgilenen herkes katılabilecek. Forum Mersin’den yapılan yazılı açıklamada, yarışmaya katılmak isteyenlerin 7 Nisan Cuma günü saat 18.00’e kadar ‘atifyilmazkisafilm.com’ internet adresinden başvuru yapmaları gerektiği bildirildi.
Filmler, 8-16 Nisan tarihleri arasında Atıf Yılmaz’ın Eşi, Oyuncu Deniz Türkali’nin de aralarında bulunduğu Ön Seçiciler Kurulu değerlendirmesinden geçmek için mücadele edecek. Ön Seçiciler Kurulundan geçen filmler, kurmaca, belgesel ve animasyon dallarında ayrı ayrı oluşturulan jüri üyeleri tarafından değerlendirilecek. 5 Mayıs 2017 akşamı Forum Mersin AVM Atıf Yılmaz Meydanı’nda düzenlenecek olan gala gecesinde ise Kurmaca, Belgesel ve Canlandırma/Animasyon kategorilerinde birinci olan eser sahiplerinin her biri 7 bin liranın sahibi olacak. Ayrıca finale kalan filmler arasında yapılacak elemede Forum Mersin Kurmaca Jüri Özel Ödülü olan 3 bin TL, Belgesel Jüri Özel Ödülü olan 3 bin TL ve Animasyon Jüri Özel Ödülü olan 3 bin TL’nin sahibi olacak.
Forum Mersin, Mersin Üniversitesi ve Daraba Film Medya Event işbirliği ile düzenlenen yarışmanın Düzenleme Kurulu Mersin Üniversitesi İletişim Fakültesi Radyo Televizyon ve Sinema Bölüm Başkanı Doç. Dr. Y. Gürhan Topçu, Mersin Üniversitesi İletişim Fakültesi Radyo Televizyon ve Sinema Bölüm Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Hakan Erkılıç, Forum Mersin AVM Pazarlama Yöneticisi Laden Aşçıoğlu Çelikcan ve Daraba Ajans Başkanı Cezmi Yılmaz’dan oluşuyor.
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
istanbul ordu evden eve nakliyat