Yurt Geneli Hava Durumu 11.03.2017

Yurt Geneli Hava Durumu 11.03.2017

Yurdun geneli parçalı ve çok bulutlu, Orta ve Doğu Karadeniz kıyıları ile Kastamonu kıyıları, Bartın ve Sinop çevreleri dışında kalan bütün bölgeler yağışlı geçecek.

Yurt Geneli Hava Durumu 11.03.2017
Bu içerik 1419 kez okundu.

Yurdun geneli parçalı ve çok bulutlu, Orta ve Doğu Karadeniz kıyıları ile Kastamonu kıyıları, Bartın ve Sinop çevreleri dışında kalan bütün bölgeler yağışlı geçecek. Yağışların; genellikle yağmur ve sağanak, yer yer gök gürültülü sağanak, Doğu Karadeniz'in iç kesimleri ile Doğu Anadolu'nun kuzey ve doğusunda karla karışık yağmur ve yükseklerinde yer yer kar şeklinde olması bekleniyor. Yağışların Doğu Akdeniz ile Muğla kıyıları, Antalya, Isparta'nın güneyi, Malatya, Elazığ ve Adıyaman çevrelerinde yer yer kuvvetli olması bekleniyor. Bu sabah ve gece saatlerinde iç ve doğu kesimlerde yer yer sis ve pus hadisesi ile birlikte Doğu Anadolu'nun kuzey ve doğusunda buzlanma ve don olayı bekleniyor.

HAVA SICAKLIĞI: Marmara ve Ege ile Ülkemizin doğu kesimlerinde 3 ila 5 derece azalacağı, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacağı tahmin ediliyor.

RÜZGAR: Genellikle güney ve güneydoğu, Marmara'da kuzey ve kuzeydoğu yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette, Batı Akdeniz, Doğu Anadolu'nun batısı ile Güneydoğu Anadolu'da kuvvetli (40-70 km/sa) olarak eseceği tahmin ediliyor.

UYARILAR

KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI: Yağışların Doğu Akdeniz ile Muğla kıyıları, Antalya, Isparta'nın güneyi, Malatya, Elazığ ve Adıyaman çevrelerinde yer yer kuvvetli(20-50 mm) olması beklendiğinden, meydana gelebilecek (sel, su baskını, hortum, yerel dolu yağışı, yıldırım, ulaşımda aksamalar v.b.) olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır.

TOZ TAŞINIMI UYARISI: Güneydoğu Anadolu Bölgesi'nin batı kesimlerinde görülen toz taşınımının öğle saatlerinden sonra Mardin, Şırnak, Hakkari, Şanlıurfa'nın doğusu, Diyarbakır, Batman ve Siirt çevrelerinde etkili olması beklendiğinden meydana gelebilecek olumsuzluklara karşı (görüş mesafesinde düşüş, hava kalitesinde azalma, ulaşımda aksamalar vb.) dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

BÖLGELERİMİZDE HAVA

MARMARA
Çok bulutlu, bölgenin güney ve batı kesimleri ile zamanla İstanbul, Sakarya ve Kocaeli çevrelerinin aralıklı sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın batı kesimlerinde kuzey ve kuzeydoğu yönlerden kuvvetli (40-60 km/sa) olarak esmesi bekleniyor. Bu sabah saatlerinde doğu kesimlerinde yer yer pus ve sis hadisesi bekleniyor.

BURSA °C, 16°C
Çok bulutlu, öğle saatlerinden itibaren aralıklı sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Bu sabah saatlerinde yer yer pus ve sis hadisesi bekleniyor.

ISTANBUL °C, 13°C
Çok bulutlu, bu sabah saatlerinde yer yer puslu ve sisli, akşam saatlerinden itibaren sağanak yağışlı

KIRKLARELI °C, 15°C
Çok bulutlu, zamanla aralıklı sağanak yağışlı

KOCAELİ °C, 16°C
Çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra aralıklı sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Bu sabah saatlerinde yer yer sis ve pus hadisesi bekleniyor.

EGE
Çok bulutlu, bölge genelinin aralıklı sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların öğle saatlerinden sonra Muğla'nın kıyı kesimlerinde yer yer kuvvetli olması bekleniyor.

A.KARAHISAR °C, 13°C
Çok bulutlu, zamanla aralıklı sağanak yağışlı

DENİZLİ °C, 14°C
Çok bulutlu ve aralıklı sağanak yağışlı

IZMIR °C, 15°C
Çok bulutlu, aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı

MANISA °C, 16°C
Çok bulutlu, aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı

AKDENİZ
Parçalı ve çok bulutlu, bölge genelinin aralıklı sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; Doğu Akdeniz, Antalya çevreleri ile Isparta'nın güneyinde kuvvetli (21-50 mm) olması bekleniyor. Rüzgarın batı kesimlerinde yer yer kuvvetli (40-70 km/sa) olarak esmesi bekleniyor.

ADANA °C, 17°C
Parçalı ve çok bulutlu, yer yer kuvvetli olmak üzere aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı

ANTALYA °C, 16°C
Parçalı ve çok bulutlu, kuvvetli olmak üzere aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı

HATAY °C, 16°C
Çok bulutlu, aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların zamanla kuvvetli olması bekleniyor.

ISPARTA °C, 8°C
Çok bulutlu, aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların güney kesimlerinde yer yer kuvvetli olması bekleniyor.

İÇ ANADOLU
Parçalı çok bulutlu, bölge genelinin aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

ANKARA °C, 14°C
Parçalı ve çok bulutlu, zamanla aralıklı sağanak yağışlı

ESKİŞEHİR °C, 15°C
Parçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra aralıklı sağanak yağışlı

KAYSERİ °C, 13°C
Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı sağanak yağışlı

KONYA °C, 13°C
Parçalı ve çok bulutlu, zamanla aralıklı sağanak yağışlı

BATI KARADENİZ
Parçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerinden itibaren bölgenin iç kesimleri ile akşam saatlerinde Düzce ve Zonguldak çevrelerinin aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Bu sabah ve gece saatlerinde Bartın ve Zonguldak çevrelerinde sis ve pus hadisesi bekleniyor.

BOLU °C, 15°C
Parçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerinden itibaren aralıklı sağanak yağışlı

DÜZCE °C, 19°C
Parçalı ve çok bulutlu, akşam saatlerinde sağanak yağışlı

KARABÜK °C, 18°C
Parçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerinden itibaren aralıklı sağanak yağışlı

ZONGULDAK °C, 11°C
Parçalı ve çok bulutlu, sabah saatlerinde sisli, akşam saatlerinde yağmurlu

ORTA ve DOĞU KARADENİZ
Parçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerinden itibaren bölgenin iç kesimlerinin aralıklı yağmurlu, Gümüşhane,Artvin ve Bayburt'un yükseklerinin karla karışık yağmurlu geçeceği tahmin ediliyor.

AMASYA °C, 17°C
Çok bulutlu, öğle saatlerinden itibaren sağanak yağışlı

SAMSUN °C, 16°C
Parçalı ve çok bulutlu

TOKAT °C, 15°C
Çok bulutlu, öğle saatlerinden itibaren sağanak yağışlı

TRABZON °C, 18°C
Parçalı ve çok bulutlu

DOĞU ANADOLU
Parçalı ve çok bulutlu, bölge genelinin aralıklı yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların yağmur ve sağanak, kuzey ve doğu kesimlerde yer yer karla karışık yağmur ve yükseklerinde kar şeklinde olması bekleniyor. Bu sabah ve gece saatlerinde yer yer sis ve pus hadisesi ile birlikte kuzey ve doğu kesimlerinde buzlanma ve don olayı bekleniyor.

ELAZIĞ °C, 11°C
Parçalı ve çok bulutlu, yer yer kuvvetli olmak üzere aralıklı sağanak yağışlı

ERZURUM °C, 7°C
Parçalı ve çok bulutlu, zamanla yağmurlu, yüksekleri karla karışık yağmurlu

HAKKARİ °C, 7°C
Parçalı ve çok bulutlu, zamanla yağmurlu, yüksekleri karla karışık yağmurlu

KARS °C, 2°C
Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı kar yağışlı

GÜNEYDOĞU ANADOLU
Parçalı ve çok bulutlu, bölge genelinin aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın güney ve güneydoğu yönlerden kuvvetli (40-60 km/sa) olarak esmesi bekleniyor. Öğle saatlerinden sonra doğu kesimlerinde toz taşınımı bekleniyor.

DIYARBAKIR °C, 15°C
Parçalı ve çok bulutlu, zamanla aralıklı sağanak yağışlı

GAZİANTEP °C, 13°C
Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı sağanak yağışlı

KİLİS °C, 15°C
Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı sağanak yağışlı

SIIRT °C, 15°C
Parçalı ve çok bulutlu, zamanla aralıklı sağanak yağışlı

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
istanbul ordu evden eve nakliyat