Budanan Dallardan Gübre yapıyorlar

Budanan Dallardan Gübre yapıyorlar

Yenişehir Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü Ekipleri Yenişehir İlçe sınırları içerisinde bulunan park, bahçe, site ve mahallelerde bulunan ağaçların budanan dallarını her yıl olduğu gibi bu yıl da geri dönüşüme kazandırıyor.

Budanan Dallardan Gübre yapıyorlar
Bu içerik 1787 kez okundu.

İlkbahar mevsiminin gelmesiyle Park ve Bahçeler Müdürlüğü Ekipleri ilçe sınırları içerisinde bulunan ağaçları budama yaparak gençleştiriyor. Ayrıca budanan dalları öğüterek gübre haline getiriyor.

“Yenişehir Belediye Başkanı İbrahim Genç; budanan dallardan, yapraklardan ve çalılardan organik gübre elde ediyoruz. Öğüttüğümüz  ağaç dallarını toprağın altına gömüyor ve ortalama 1 yıl bekledikten sonra ilçemiz sınırları içerisindeki park ve bahçelerimizde kullanıyoruz. Bir yıl önce gömülmüş olan ürünleri gün yüzüne çıkararak gübre dağıtımını gerçekleştiriyoruz.

             Geri dönüşüm doğa içinde önemli bir unsurdur. Hepimiz biliyoruz ki, tabii kaynaklarımız sonsuz değil, her üretim sonucu kaynaklarımız azalıyor ve bilinçsizce kullanıldığı takdirde bir gün tabii kaynaklarımız yok olabilir. Yenişehir Belediyesi olarak ekonomik değeri olan atıkları geri dönüşüm yoluyla tekrar üretime kazandırmak için var gücümüzle çalışıyoruz” dedi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
istanbul ordu evden eve nakliyat