Kaya’’ Baskılara Rağmen Bizler Sesimizi Yükseltiyoruz.’’
Advert
Advert

Kaya’’ Baskılara Rağmen Bizler Sesimizi Yükseltiyoruz.’’

Kadınlar birlik, dayanışma ve mücadele günü olan 8 Mart dolayısıyla Mersin Cemevi Kadın Kolları, kadınları kahvaltıda buluşturdu.

Kaya’’ Baskılara Rağmen Bizler Sesimizi Yükseltiyoruz.’’
Bu içerik 1208 kez okundu.

Mersin Cemevinde gerçekleşen kahvaltıya Mersinde yer alan sivil toplum örgütleri, parti ve derneklerin kadın kolları ve yönetim kurulu üyeleri katıldı.

Mersin Cemevi Kadın Kolları Başkanı  Zeynep Kaya’’ “ Gelenekçi, erkek egemen bir sistemin baskısıyla karşı karşıyayız. Bu baskılara rağmen bizler sesimizi yükseltiyoruz. Evde, işyerinde, hayatın dışına itilmiş ve susturulmuş kadınlar var. Bizler kendi içerimizde bu örgütlülüğü sağlayamazsak, sağlam bir duruş sergileyemiyoruz. Biz kadınlar ne zamanki kol kola girip, birlikte mücadele ettiğimizde var olan yasalar üzerinden değişiklikler meydana getirebiliyoruz. Toplumsal baskının önüne geçebilmek için bulunduğumuz her alanda kadın kimliği, söylemi ve bakış açısı ile bir duruş sergilememiz gerekiyor. Alevilikte kadın kutsaldır, tek eşlilik, kadının erkekle birlikte ceme girmesi,  kadının posta oturması, kız- erkek çocuğu ayırımı yapmaması, kadın ozanlarının var olması yaşamsal uygulamada kadının var olduğunun en önemli sonucudur. Alevilikte kadın her zaman önemlidir. Ve değerlidir. Bugün burada emeği geçen tüm kadın arkadaşlarımıza ve cemevi nde çalışan emekçi kadınlara teşekkür ediyorum. ‘ diye konuştu. 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
istanbul ordu evden eve nakliyat