İcralık evlat devri sona eriyor

İcralık evlat devri sona eriyor

Eşlerinden boşandıktan sonra mahkeme kararına rağmen çocuklarını göremeyen babalar için Yargıtay önemli bir karara imza attı.

İcralık evlat devri sona eriyor
Bu içerik 1904 kez okundu.

Çocuklarını ancak icra yoluyla haczederek görebilen babaların mağduriyeti, Yargıtay'ın aldığı emsal karar ile giderildi. 

Babasız Bırakılan Çocuklar Çocuksuz Babalar Derneği Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Aksoy, Aydın Didim’deki yerel mahkemenin, boşanma sonrası çocuğun velayetini tek taraflı olarak anneye verdiğini ancak babanın itirazı üzerine Yargıtayın bu kararı bozduğunu söyledi. Yargıtayın kararı bozarak bir ilke imza attığını kaydeden Aksoy, “Eski eşlerimiz çocuklarımızı göstermediği için babalar olarak onları icra yolu ile haczederek görüyoruz. Artık çocuğun haczedilmesi, çocuğa psikolojik şiddet ortadan kalkacak” dedi.

İzmir’de kurulan Babasız Bırakılan Çocuklar Çocuksuz Babalar Derneği Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Aksoy ve başkan yardımcısı Hüsnü Kutluay, Aydın Didim’de yerel mahkeme tarafından alınan tek taraflı velayet kararının Yargıtay tarafından bozulmasının tarihi bir adım olduğunu açıkladı. Eşlerinden boşandıktan sonra mahkeme kararına rağmen göremedikleri için çocuklarını icra yoluyla haczederek gören mağdur babalar, uzun süredir ortak velayet için çalıştıklarını söyledi.

icralık evlat
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
istanbul ordu evden eve nakliyat