Yurt Geneli Hava Durumu 14.03.2017

Hava sıcaklığı kuzey, iç ve batı kesimlerde 2 ila 6 derece azalacak, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacak.

Yurt Geneli Hava Durumu 14.03.2017
Bu içerik 1313 kez okundu.

Ege kıyıları ve Antalya'nın kıyı kesimleri dışında ülke genelinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Genellikle yağmur ve sağanak, Güneydoğu Anadolu'nun doğusu, İç Anadolu'nun güneydoğusu ve Orta Karadeniz'in iç kesimlerinde yer yer gök gürültülü sağanak, Doğu Anadolu'nun kuzey ve doğusu, Karadeniz'in iç kesimleri, İç Anadolu ve Kuzey Ege'nin iç kesimlerinde karla karışık yağmur ve yer yer kar şeklinde olması beklenen yağışların; İstanbul, Kocaeli, Sakarya, Osmaniye, Kahramanmaraş'ın batı çevreleri ve Hatay'ın Erzin ilçesinde kuvvetli olması bekleniyor. Sabah ve gece saatlerinde Doğu Anadolu'nun kuzey ve doğusu ile gece saatlerinde İç Anadolu'da buzlanma ve don olayı görüleceği tahmin ediliyor.

KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI: Yağışların; İstanbul, Kocaeli, Sakarya, Osmaniye, Kahramanmaraş'ın batı çevreleri ve Hatay'ın Erzin ilçesinde kuvvetli olması beklendiğinden meydana gelebilecek (sel, su baskını, yıldırım, ulaşımda aksamalar v.b.) olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır.

BÖLGELERİMİZDE HAVA

MARMARA
Çok bulutlu, aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı, Bilecik çevrelerinin yağmur ve karla karışık yağmurlu geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların İstanbul, Sakarya ve Kocaeli çevrelerinde yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor.

BURSA, 6
Çok bulutlu, aralıklı yağmurlu

İSTANBUL, 7
Çok bulutlu, aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor.

KIRKLARELİ, 8
Çok bulutlu ve yağmurlu

KOCAELİ, 7
Çok bulutlu, aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor.

EGE
Çok bulutlu, kıyı kesimi dışında yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların yağmur ve sağanak, Kuzey Ege'nin iç kesimlerinde karla karışık yağmur ve yer yer kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın; Güney Ege kıyılarında kuzey yönlerden yer yer kuvvetli olarak (30-50 km/saat) esmesi bekleniyor.

A.KARAHİSAR, 6
Çok bulutlu, aralıklı yağmurlu, yüksekleri karla karışık yağmur ve kar yağışlı

DENİZLİ, 12
Çok bulutlu, yağmur ve sağanak yağışlı

İZMİR, 12
Çok bulutlu

MANİSA, 12
Çok bulutlu, öğle saatlerinde yağmur ve sağanak yağışlı

AKDENİZ
Çok bulutlu, Antalya kıyıları dışında bölge genelinin aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların Osmaniye çevreleri, Kahramanmaraş'ın batı ilçeleri ve Hatay'ın Erzin ilçesinde kuvvetli olması bekleniyor. Rüzgarın; Doğu Akdeniz kıyılarında güney ve batı yönlerden yer yer kuvvetli olarak (40-60 km/saat) esmesi bekleniyor.

ADANA, 18
Çok bulutlu, aralıklı yağmur ve sağanak, yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı

ANTALYA, 16
Çok bulutlu, iç kesimleri sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı

HATAY, 16
Çok bulutlu, aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların Erzin ilçesinde kuvvetli olması bekleniyor.

ISPARTA, 9
Çok bulutlu ve yağmurlu

İÇ ANADOLU
Çok bulutlu ve aralıklı yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; genellikle yağmur, sabah ve gece saatlerinde bölgenin kuzey kesimlerinde karla karışık yağmur yer yer ve kar, öğle saatlerinde bölgenin güneydoğu kesimlerinde gök gürültülü sağanak şeklinde olması bekleniyor.

ANKARA, 6


Çok bulutlu ve yağmurlu, sabah saatlerinde karla karışık yağmur ve yer yer kar yağışlı, akşam saatlerinde çevreleri hafif karla karışık yağmurlu

ÇANKIRI, 8
Çok bulutlu ve yağmurlu, sabah saatlerinde karla karışık yağmur ve yer yer kar yağışlı, akşam saatlerinde çevreleri karla karışık yağmurlu

KAYSERİ, 7
Çok bulutlu, aralıklı yağmurlu, öğle saatlerinde yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı, akşam saatlerinde çevreleri hafif karla karışık yağmurlu

KONYA, 8
Çok bulutlu, aralıklı yağmurlu, akşam saatlerinde çevreleri hafif karla karışık yağmurlu

BATI KARADENİZ
Çok bulutlu, bölge genelinin aralıklı yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların yağmur, sabah ve gece saatlerinde, bölgenin iç ve yüksek kesimlerinde karla karışık yağmur ve yer yer kar şeklinde olması bekleniyor. Rüzgarın kıyı kesiminde güneyli yönlerden yer yer kuvvetli olarak (30-50 km/sa) eseceği tahmin ediliyor.

BOLU, 5
Çok bulutlu, aralıklı yağmur ve karla karışık yağmurlu, sabah ve gece saatlerinde yer yer kar yağışlı

DÜZCE, 8
Çok bulutlu, aralıklı yağmurlu

KARABÜK, 9
Çok bulutlu, aralıklı yağmurlu, yüksek kesimleri karla karışık yağmurlu

ZONGULDAK, 9
Çok bulutlu, aralıklı yağmurlu

ORTA ve DOĞU KARADENİZ
Çok bulutlu ve aralıklı yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; genellikle yağmur, Doğu Karadeniz'in iç kesimleri ile akşam saatlerinden sonra Orta Karadeniz'in iç kesimlerinde karla karışık yağmur ve yer yer kar, öğle saatlerinde Tokat ve Amasya çevrelerinde yer yer gök gürültülü sağanak şeklinde olması bekleniyor.

AMASYA, 11
Çok bulutlu, aralıklı yağmurlu, öğle saatlerinde gök gürültülü sağanak yağışlı, akşam saatlerinden sonra karla karışık yağmurlu

SAMSUN, 9
Çok bulutlu, aralıklı yağmurlu

TOKAT, 10
Çok bulutlu, aralıklı yağmurlu, öğle saatlerinde gök gürültülü sağanak yağışlı, akşam saatlerinden sonra karla karışık yağmurlu

TRABZON, 9
Çok bulutlu, aralıklı yağmurlu

DOĞU ANADOLU
Çok bulutlu ve yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların, genellikle karla karışık yağmur ve kar, bölgenin güneybatı kesimlerinde yağmur şeklinde olması bekleniyor. Bölgenin kuzey ve doğu kesimlerinde buzlanma ve don olayı görüleceği tahmin ediliyor.

ELAZIĞ, 12
Çok bulutlu ve aralıklı yağmurlu

ERZURUM, 6
Çok bulutlu, aralıklı karla karışık yağmur ve kar yağışlı

HAKKARİ, 7
Çok bulutlu, yağmur ve karla karışık yağmurlu

KARS, 6
Çok bulutlu, aralıklı karla karışık yağmur ve kar yağışlı

GÜNEYDOĞU ANADOLU
Çok bulutlu, aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı, doğu kesimlerinin yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Sabah saatlerinde bölgenin doğu kesimlerinde yer yer sis hadisesi bekleniyor.

DİYARBAKIR, 15
Çok bulutlu, aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı, sabah saatlerinde yer yer sisli

GAZİANTEP, 14
Çok bulutlu, aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı

KİLİS, 14
Çok bulutlu, aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı

SİİRT, 14
Çok bulutlu, aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı, öğle saatlerinde yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
 Mersin İdmanyurdu: 1 - Sarıyer: 2
Mersin İdmanyurdu: 1 - Sarıyer: 2
Bozyazı’da 23 Nisan etkinlikleri
Bozyazı’da 23 Nisan etkinlikleri