Mevlüt Çavuşoğlu: “Recep Tayyip Erdoğan sonrası Türkiye’yi sigortalıyoruz”

Keşan’da konuşan Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu: "Kendisini düşünen insan bu kadar yaptırım koymaz. Biz memleketi düşünüyoruz, yarınları düşünüyoruz. Recep Tayyip Erdoğan sonrası Türkiye’yi sigortalıyoruz, bu sistemle." dedi..

Mevlüt Çavuşoğlu: “Recep Tayyip Erdoğan sonrası Türkiye’yi sigortalıyoruz”
Bu içerik 914 kez okundu.
Keşan’da konuşan Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu: "Kendisini düşünen insan bu kadar yaptırım koymaz. Biz memleketi düşünüyoruz, yarınları düşünüyoruz. Recep Tayyip Erdoğan sonrası Türkiye’yi sigortalıyoruz, bu sistemle." dedi.
Edirne programı kapsamında Keşan ilçesine gelen Mevlüt Çavuşoğlu, Keşan’da sivil toplum örgütleri, muhtarlar, iş adamları ve partililerle bir araya geldi. Edirne Valisi Günay Özdemir, AK Parti Edirne İl Başkanı İlyas Akmeşe ve beraberindeki protokolle birlikte Şapçı Ağadayı Tesisleri’ne gelen Bakan Çavuşoğu’nu, Keşan Kaymakamı Nuri Özder, Keşan Belediye Başkanı Mehmet Özcan, AK Parti Keşan İlçe Başkanı Hüseyin Boyalık, MHP Keşan İlçe Başkanı Erkan Gege ile sivil toplum kuruluşu temsilcileri, muhtarlar, iş adamları ve partililer karşıladı.
Çavuşoğlu, 16 Nisan’da yapılacak olan Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi Referandumu ile ilgili bilgilendirmelerde bulunarak, yeni sistemde kurdukları dengeyle kimsenin yetkisi ve gücünü suistimal edemeyeceğini belirtti. Çavuşoğlu, sözlerine şöyle devam etti: "Kendisini düşünen insan bu kadar yaptırım koymaz. Biz memleketi düşünüyoruz, yarınları düşünüyoruz, Recep Tayyip Erdoğan sonrası Türkiye’yi sigortalıyoruz, bu sistemle. Şuan Türkiye’de tüm zorluklara, hainliklere, teröre rağmen istikrar varsa Recep Tayyip Erdoğan’ın güçlü karakteri ve liderliğindendir. Aynı şekilde tek başına iktidardandır" dedi.
“3-4 tane gencimizin Meclise girmesi dinamizm demektir”
Bakan Çavuşoğlu, seçilme yaşının yeni sistemde 18’e indirilmesiyle ilgili olarak: "3-4 tane gencimizin Meclise girmesi dinamizm demektir. Tecrübeyle dinamizmin birleştireceksiniz. Çağ değişiyor. Ben 15 senedir siyasetin içindeyim. Kendim görüyorum ki yavaş yavaş statüko başlıyor. Yenilemesi lazım insanın kendisini. O yüzden 3 dönem kuralını ben çok destekliyorum. Sistemin yenilenmesi lazım, milletvekillerinin yenilenmesi lazım, yeni dinamizm gelmesi lazım. Tecrübeyle yeni vizyonları birleştirmemiz lazım. Biz geleceğe umutla bakarken, en çokta gençlerimizin, kadınlarımızın Türkiye’ye olan inancı, aşkı ve vizyonuna güveniyoruz. Bu aşka tüm zorlukları aşacağız."
Toplantı sonunda Bakan Çavuşoğlu’na Türk bayrağı tablosu ve İpsala pirinci takdim edildi. Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu ve beraberindekiler Keşan İlçesi’ndeki toplantının ardından karayoluyla Çanakkale’nin Gelibolu İlçesi’ne geçti.
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Erdemli’de asfalt çalışmaları aralıksız sürüyor
Erdemli’de asfalt çalışmaları aralıksız sürüyor
Hafta içi zabıta, hafta sonu gönüllü sutopu antrenörü
Hafta içi zabıta, hafta sonu gönüllü sutopu antrenörü