Başkan Turgut, taşkından zarar gören tarım arazilerini inceledi
Advert
Advert

Başkan Turgut, taşkından zarar gören tarım arazilerini inceledi

Silifke Belediye Başkanı Mustafa Turgut, aşırı yağışlar nedeniyle Göksu Irmağı’nda yaşanan taşkının ardından zarar gören tarım arazilerini inceledi..

Başkan Turgut, taşkından zarar gören tarım arazilerini inceledi
Bu içerik 1255 kez okundu.
Silifke Belediye Başkanı Mustafa Turgut, aşırı yağışlar nedeniyle Göksu Irmağı’nda yaşanan taşkının ardından zarar gören tarım arazilerini inceledi.
Belediye Başkanı Mustafa Turgut, Göksu Nehri’nde yaşanan taşkının ardından sular altında kalan tarım arazilerini inceleyerek, çiftçilere geçmiş olsun ziyaretinde bulundu. Turgut, Silifke Belediyesi, Büyükşehir ve DSİ işbirliğiyle ırmak kenarı bakım çalışmalarının yoğun bir şekilde devam ettiğini açıkladı.
Göksu Irmağı’nda meydana gelen taşkından, 1.109 dönüm ekili arazinin zarar gördüğünü açıklayarak, Sökün, Kurtuluş, Bahçe ve Çeltikçi mahallelerinde çiftçilerle bir araya gelen Başkan Turgut, “Silifke Belediyesi, Büyükşehir ve DSİ Şube Müdürlüğümüzle işbirliği içerisinde çalışıyoruz. Çiftçilerimizin yaralarını sarmak ve daha fazla tarım arazilerinin zarar görmesini engellemek için çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Sökün Mahallemizin Boğazağzı mevkiinde su seviyesi büyük ölçüde düştü. Şuana kadar bin 109 dönüm tarım arazisinde çilek başta olmak üzere buğday, nar, limon, kayısı, erik ve zeytin bahçeleri zarar gördü. Bu arazilerdeki sular yavaş yavaş tahliye edilmeye başlandı. Belediye ekiplerimiz bir taraftan ırmak kenarlarını güçlendirme çalışmaları yaparken diğer taraftan da tarım arazilerine giden yolların bakım çalışmasını sürdürüyor. Çiftçilerimiz burada gece gündüz nöbet tuttular. Daha kötü bir durumla karşılaşmamak için el emeği göz nuru tarım arazilerini korumaya çalıştılar. İnşallah birkaç gün içerisinde zarar gören arazilerimizin suyu tamamen tahliye edilir. Çiftçilerimiz rahat bir nefes alırlar” dedi.
Tarım arazilerini inceleyerek kendilerini ziyaret eden Belediye Başkanı Mustafa Turgut’a teşekkür eden çiftçiler, “Başkanımıza teşekkür ediyoruz. Bizleri böyle bir zamanda yalnız bırakmadı. Yağmur çamur demeyerek hep birlikte tarım arazilerini inceledik. Belediyemizin araçlarıyla bütün taleplerimizi yerine getiriyor. Allah kendisinden ve personellerinden razı olsun” diye konuştular.
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
istanbul ordu evden eve nakliyat