Kocamaz'ın emeklilere plaket töreni fiyasko oldu!

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanlığı görevine gelir gelmez topladığı tüm daire başkanı ve müdürlerine 'Sizlerle çalışmak istemiyorum. Herkes emekli olsun' baskısı yapan Kocamaz, 3 yıl sonra Kamuoyuna şirin görünmek için, Kalite firmalarının da teşviki ile dün kötülediği bürokratlara düzenlediği plaket törenine hiç bir üst düzey eski bürokrat katılmadı.

Kocamaz'ın emeklilere plaket töreni fiyasko oldu!
Bu içerik 3635 kez okundu.

 

Tören salonunda ki gelişmeleri emekli belediyeciler şu şekilde aktardılar:

" Mersin Büyükşehir belediyesinde hayal kırıklığı yaratan emeklilere plaket töreni; Bir deyim var dilimizde hevesi kursağında kalmak diye yaşananlar tam da bunun açıklaması gibi. Belediye yönetiminde uzun süre görev yapmış büyük hizmetlerin altına imza atmış Büyükşehir'in her kademisin de görev almış kurumun hafızası niteliğinde olan çok sayıda üst düzey bürokrat ve idareci törene katılmadı. Baskıyla ve iftiralarla disiplin suçu atılan yöneticiler samimiyetsiz buldukları bu törene katılmadılar. Başkan  Burhanettin Kocamaz'ın Kamil Ülgen'i hedef alarak yaptığı ve eski bürokratları da eleştirdiği konuşması ile de törenin samimiyeti konusunda yapılan eleştirileri haklı çıkardı. Kalite de mükemmellik yolculuğu için yapıldığı düşünülen ama mükemmelliği hazmedemediği açıkça ortada olan Mersin Büyükşehir Belediyesi emekliler için plaket töreninde hazırlanan plaketlerin masada kalması iç acıtan bir sahne olarak da hafızalara kazındı.

Bürokratların emeklilikten sonra bile haklarında yapılan haksız şikayetler ve iftiralardan dolayı mahkemelerle uğraşıyor olması bu hayal kırıklığı yaratan törene katılmamalarını ve samimiyetten uzak bulmalarını doğrular niteliktedir. Yakın tarihin hafızlarımızda yer eden mersin tarihinin en önemli organizasyonu olan 2013 akdeniz oyunlarının Mersin'e kazandırılması ve icra edilmesi sürecinde büyük emekleri olan ve şu anda emeklilik günleri yaşayan eski bürokratlara yapılan haksızlıklar tepki olarak bu törende vücut buldu.

Mersin Büyükşehir Belediyesinin hafızasında önemli yerleri olan eski bürokratlarının katılmadığı bu tören mevcut yönetimin yapmış olduğu kıyımı ve haksızlığı açıkça gözler önüne sermiştir."

Öte yandan MESKİ eski Genel Müdürü Kamil Ülgen, Kocamaz'ın kendi hakkında isim vermeden yaptığı açıklamalarının yalan olduğunu ve ona yakıştıramadığını söyledi.

Bilindiği gibi dün  'Kocamaz'ın samimiyetine inanmıyorum' açıklaması yapan Ülgenin bu haberi Mersin kamuoyunda büyük yankı uyandırmıştı.

mersin büyükşehir kocamaz'a protesto
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Hasan Üzmez     2017-03-17 MESKİ de Danışman sıfatı ile çalışan ve çalışanlara inanılmaz baskı ve Mobing uygulayan 2 bayanın yaptıkları ortada.Siz çalışanlarla bir konuşun.Size güvensinler bakın neler anlatacaklar.Hatta bırakın çalışanı Kocamaz zamanında yönetici yapılanlarla konuşun neler anlatacaklar.Hatta hatta Mersin Büyükşehir Belediyesindeki yönetici ve Çalışanlarına bir sorun bu iki bayan danışman hakkında bir tek Allahın kulu iyi bir şey söyleyecek mi?Danışmanların yasal yetkileri bellidir.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
 Mersin İdmanyurdu: 1 - Sarıyer: 2
Mersin İdmanyurdu: 1 - Sarıyer: 2
Bozyazı’da 23 Nisan etkinlikleri
Bozyazı’da 23 Nisan etkinlikleri