Toros Üniversitesi’nde girişimcilik kursuna katılan öğrenciler sertifikalarını aldı

Toros Üniversitesi’nde girişimcilik kursuna katılan öğrenciler sertifikalarını aldı

Toros Üniversitesi ile Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı (KOSGEB) Mersin Müdürlüğü işbirliği ile düzenlenen uygulamalı girişimcilik eğitimine katılan öğrencilere sertifikaları verildi..

Toros Üniversitesi’nde girişimcilik kursuna katılan öğrenciler sertifikalarını aldı
Bu içerik 1852 kez okundu.

Toros Üniversitesi ile Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı (KOSGEB) Mersin Müdürlüğü işbirliği ile düzenlenen uygulamalı girişimcilik eğitimine katılan öğrencilere sertifikaları verildi.
Toros Üniversitesi 45 Evler Kampüsü Konferans Salonunda düzenlenen sertifika törenine, Rektör Prof. Dr. Yüksel Özdemir, KOSGEB Kobi Uzmanı Mehmet Eren, AKY Technology Yönetim Kurulu Başkanı Gökmen Akyürek, İİSBF Dekanı Prof. Dr. Süleyman Türkel, Genel Sekreter Reşit Aşkın, Sağlık Bilimleri Yüksekokulu Müdürü Yrd. Doç. Dr. Ahu Kaynak, Meslek Yüksekokulu Müdürü Prof. Dr. Servet Özgür, Sosyal Bilimler Enstitüsü Müdürü Prof. Dr. Haluk Korkmazyürek, daire başkanları, öğretim görevlileri ve öğrenciler katıldı. Törende konuşan KOSGEB Girişimcilik Eğitmeni Öğr. Gör. Kamuran Öztop, girişimcilik eğitiminin dördü yüksekokul, ikisi fakülte olmak üzere 6 bölümde uygulandığını ve öğrencilere 56 saatlik eğitim verildiğini belirtti. Öztop, asıl amaçlarının öğrencilere girişimciliği bir fırsat olarak sunmak olduğunu ve özellikle inovatif girişimciliğe önem verdiklerini kaydetti.
KOSGEB Kobi Uzmanı Mehmet Eren ise günümüzün en büyük probleminin işsizlik olduğunu vurguladı. Eren, gençlerin önüne yeni bir kariyer seçeneği açmak üzere vermiş oldukları bu eğitime destek verenlere teşekkür ederek, gençlerin bu sertifikanın önemini iş hayatına atıldıklarında daha iyi anlayacağının altını çizdi.
Girişimcilik eğitimlerinin oldukça önemli olduğuna dikkat çeken Toros Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Yüksel Özdemir de devletin girişimcileri destekleme konusunda attığı çok ciddi adımlar olduğunu belirterek, KOSGEB’in de bu duruma çok iyi bir örnek olduğunu belirtti.
’Girişimcilikte Başarıya Giden Yol’ konulu bir konferans veren AKY Technology Yönetim Kurulu Başkanı Gökmen Akyürek, üretimden pazarlamaya kadar her alanın kendi içerisinde bir önemi olduğunu ifade etti. Akyürek, teknoloji üretimi kadar bu teknolojinin iç ve dış pazara sunumunun da çok önemli olduğunu vurgulayarak, kendi şirketlerinde bu alanla ilgili özel bir departmanında olduğuna dikkat çekti.
Konuşmaların ardından eğitime katılıp sertifika almaya hak kazanan öğrencilere sertifikaları verildi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
istanbul ordu evden eve nakliyat