Tutkularının peşinden gidiyorlar

Tutkularının peşinden gidiyorlar

Mersin Fotoğraf Derneği’nin (MFD) 96. dönem kursiyerleri ve usta fotoğrafçılar, Niğde’nin Bor ilçesine bağlı Postallı köyüne giderek doğayı ve köy hayatını fotoğrafladı..

Tutkularının peşinden gidiyorlar
Bu içerik 1460 kez okundu.
Mersin Fotoğraf Derneği’nin (MFD) 96. dönem kursiyerleri ve usta fotoğrafçılar, Niğde’nin Bor ilçesine bağlı Postallı köyüne giderek doğayı ve köy hayatını fotoğrafladı.
Yaklaşık 40 kişinin katıldığı etkinlikte, hem 96. dönem kursiyerleri teorikte öğrendiklerini pratik yapma şansı buldu hem de usta fotoğrafçılar arşivlerine yeni kareler ekledi. Hayvancılıkla uğraşan köylülerin ağıllarına giren fotoğrafçılar, önce kuzuları fotoğrafladı ardından kuzuların kırlarda otlayarak gelen annelerine kavuşma anını ve annelerinin yavrularını besleme anını ölümsüzleştirdi.
Etkinliklerin her ay belli bir program dahilinde yapıldığını kaydeden dernek yönetimi, fotoğraf tutkunlarını derneğe beklediklerini vurguladı. Bir çok ödüllü fotoğraf sanatçısının bulunduğu derneğin, aynı zamanda bir okul gibi çalışarak dönem dönem açılan kurslarda kente yeni fotoğraf sanatçıları kazandırmayı hedeflediği bildirildi.
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
istanbul ordu evden eve nakliyat