Mersin’de 2 öğrenci tutuklandı. 14 kişi serbest bırakıldı
Advert
Advert

Mersin’de 2 öğrenci tutuklandı. 14 kişi serbest bırakıldı

Mersin’de geçtiğimiz hafta düzenlenen operasyon gözaltına alınan çoğunluğu öğrenci 16 kişiden 2’si tutuklandı. Nöbetçi mahkeme 3 kişiyi serbest bırakırken 11 kişiyi de adli kontrol şartıyla serbest bıraktı.

Mersin’de 2 öğrenci tutuklandı. 14 kişi serbest bırakıldı
Bu içerik 2028 kez okundu.

Mersin’de geçtiğimiz hafta düzenlenen operasyonda aralarında Pir Sultan Abdal Kültür Derneği, Halkevleri ve ESP üyesi öğrencilerin de olduğu 16 kişi gözaltına alınmıştı. Bir haftadan fazla süredir Terörle Mücadele Şubesi’nde sorgulanan 16 kişi bugün adliyeye çıkarıldı. Savcılık şüphelileri tutuklama istemiyle mahkemeye sevk etti. Mahkeme, Mersin Üniversitesi öğrencileri Hasret Vurucu ve Duygu Canıtez’in tutuklanmasına karar verirken 3 kişinin serbest bırakılmasına, 11 kişinin adli kontrol şartıyla serbest bırakılmasına karar verdi.

 Avukat Sabahat Gençtarih, “Tuhaf bir dosyaydı. Müvekkillerden bir kısmı DHKPC, bir kısmı TKP/ML, bir kısmı MLKP üyeliğiyle suçlandı. Bazı müvekkillerin dosyasında suçlama bile yoktu. Onların da evlerindeki kitapları delil olarak gösterdiler. Onun dışında bir isnat yoktu. Biz de propaganda suçunun oluşmadığını söyledik. Buna rağmen savcılık tutuklama istemiyle mahkemeye sevk etti. Hasret Vurucu ve Duygu Canıtez TKP/ML üyeliği iddiasıyla tutuklandı. Diğer müvekkillerimiz serbest bırakıldı” dedi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
istanbul ordu evden eve nakliyat