Beytüşşebap'ta sağanak yağış hayatı felç etti
Advert
Advert

Beytüşşebap'ta sağanak yağış hayatı felç etti

Şırnak’ın Beytüşşebap ilçesinde sağanak yağış, hayatı felç etti. Köprülerin yıkıldığı, istinat duvarlarının çöktüğü, arsaların, evlerin ve ahırların sular altında kaldığı ilçedeki bazı köylerde hayvanlar telef oldu, vatandaşlar mahsur kaldı.

Beytüşşebap'ta sağanak yağış hayatı felç etti
Bu içerik 1061 kez okundu.

Beytüşşebap’ta günlerdir ara ara etkisini sürdüren sağanak yağış, ilçede hayatı felç etti. Yağış nedeniyle Habur Çayı taşarken, çay üzerindeki birçok köprü yıkıldı. Başaran, Ayvalık, Bolağaç, Mutluca, Günyüzü ve Taşarası köylerindeki birçok ev, ahır ve arsayı suların bastığı ilçede, patika yollar kullanılamaz hale geldi, istinat duvarları çöktü. Başaran köyünde ikamet eden Fersat Temel, çay kenarında bulunan kümesinin sular altında kaldığını anlatarak, “Günlerdir yağmur yağıyor. Tavuklar telef oldu. Evlerimizi boşaltacağız” dedi.

“OKULA TEPE VE ARSALARDAN ULAŞIYORUZ"

Okula gittikleri yolun sular altında kaldığını, bu nedenle tarla ve tepelerden okula ulaştıklarını belirten Güler Gökçe adlı öğrenci, “Her yıl bu çileyi çekiyoruz. İlkbahar ayları korkutuyor. Yetkililere lütfen artık bu patika yolların sular altında kalmaması için çalışma yapsın, çayın kenarına duvar örsün” diye konuştu.

“MAHSUR KALDIK, KÖPRÜ SULAR ALTINDA KALDI"

Bolağaç köyünde yaşayan Yusuf Üce, köylerindeki 5 evin su altında kaldığını kaydederek, “Kaç defa dilekçe verdim ama cevap gelmedi. Her yıl bu dertlerle uğraşıyoruz. Amcaoğlumun evi sular altında kaldı. Biz suyun diğer yakasında kalıyoruz. Mahsur kaldık, köprü sular altında kaldı. Hayvanlarımı ahırdan kaçırdım. Yetkililer bize daha büyük ve iki gözlü bir köprü yapsınlar” ifadelerinde bulundu.

şırnak yağış hayat felç
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
istanbul ordu evden eve nakliyat