Kontrollü koltuğu altından çekip alacaklar

Kontrollü koltuğu altından çekip alacaklar

Erdoğan, "kontrollü darbe" iddiasında bulunan Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kılıçdaroğlu'nun 7 seçim üst üste mağlup olduğunu vurgulayarak, "Bu defa o koltukta kalacak hali yok. Kontrollü koltuğu altından çekip alacaklar" dedi.

Kontrollü koltuğu altından çekip alacaklar
Bu içerik 901 kez okundu.

7 Haziran seçimleri sonrası yaşanan kaos ortamını hatırlatan Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Hiçbir parti tek başına hükümet olamayınca bir anda hava nasıl değişti. Kendilerini hemen buğday ambarından sananlar oldu. Saldırdılar. Diyarbakır’da 53 kardeşimiz öldürüldü. Ölenler Kürt’tü. Öldürenler de Kürt’tü. Onlar kendileri için büyük fırsat var zannediyorlardı. Şimdi bedel ödüyorlar. Benim o Kürt kardeşlerime zulmeden bu zalimlerin hiçbir zaman bu ülkeye faydaları olmadı. Şimdi onlar ‘hayır’ diyor. Kandil ne diyor ‘hayır’ diyor. İmralı ‘hayır’ diyor. Pensilvanya’daki o şarlatan ‘hayır’ diyor. Kişi sevdikleri ile beraberdir. Dolayısıyla eğer Kandil ‘hayır’ diyorsa, bölücübaşının olduğu İmralı ‘hayır’ diyorsa, Pensilvanya’daki şarlatan ‘hayır’ diyorsa istikametimiz doğru. Yarın bir de sandıklar ‘evet’ ile patladığı zaman ne olacağını düşünün. Şu anda kapı kapı artık saatleri konuşuyorum. Bütün dost, ahbap arayacağız. İhmal yok. Sandıklara yükleneceğiz. Rehavet yok. Hafife almayacağız. Yarın akşam inşallah bu millet kendi bayramını yapacak” diye konuştu.

"'Hayır' ile 'Evet'i aynı kefeye koyamam"

Referandumda ‘hayır’ diyenleri de anlayışla karşılayacağını söyleyen Erdoğan, “Hayır diyeni ben anlayışla karşılarım ama ‘Evet’ ile ‘Hayır’ı aynı kefeye koyamam. Aynı torbada nasıl duru olur mu? Anlayışla karşıları o ayrı mesele niye demokrasi bu. Ama bunların hepsini aynı yerde tartacak olursak niye bu kadar mücadele veriyoruz. Bu ülkenin geleceği için bu ülkede her önemli işte, 15 Temmuz şehitler köprüsüne ‘hayır’ dediler mi. Fatih Sultan Mehmet köprüsüne, Yavuz Sultan Selim Köprüsü’ne ‘hayır’ dediler mi. Boğazın altından geçen Marmaray’a bu zihniyet ‘hayır’ dedi mi. 3 senede 200 milyon insan geçti. Avrasya Tüneli’ne de ‘hayır’ dediler. Ne diyorlar kalkıp ‘görevleriydi yaptılar’ Tamam da bizden öncekilerin görevi değil miydi niye yapmadı. Bu ülkede çakılı bir güzel işi var mı bunların. Yok. Niye. Bunlar sadece fitne fesat. Ama önemli değil. Biz bunlara rağmen bu eserleri yapıyoruz” şeklinde konuştu.

Türkiye’nin terör örgütlerinden kurtulmaya başladığını vurgulayan Erdoğan, “İşte yarın aynı zamanda terör örgütü ile mücadelede de bir dönüşüm noktası olacak. 16 Nisan’da 15 Temmuz’da başlattığımız işi bitireceğiz” ifadelerini kullandı.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
istanbul ordu evden eve nakliyat