GÜNCEL
Giriş Tarihi : 13-02-2017 16:45   Güncelleme : 13-02-2017 16:45

FETÖ/PYD Terör örgütünün Büyükşehir üyeleri Varan-3

Kamuoyunun yakından takip ettiği Mersin'de FETÖ/PDY kapsamında yapılan yargılamada ilginç detaylar ortaya çıkıyor. Polis Soruşturmasında gözaltına alınıp sonrasında tutuklanan ve uzun zaman tutuklu kalan, ancak Avukatlarının ısrarlı itirazları sonucu, “FETÖCÜ Esilay firmasından araç kiralamadı” beyanları ile serbest kalan Özel Kalem Müdürü Av. Hüdaverdi Aydoğdu’nun aynı firmanın yan kuruluşu olan UĞURLAR firmasından araç kiraladığı ortaya çıktı.

FETÖ/PYD Terör örgütünün Büyükşehir üyeleri Varan-3

UĞURLAR firması FETÖCÜ Firma Esilay’ın sahibi Adil UĞUR’un oğlu çıktı. Adil UĞUR’un iki oğlundan biri olan İlker UĞUR’A ait firmadan araç kiraladığını doğrulayan Aydoğdu’nun durumu güvenlik güçlerince tekraren gözden geçiriliyor.

Bu arada FETÖCÜLÜKTEN tutuklu olan Esilay firması sahibi Adil UĞUR’dan sonra geçtiğimiz hafta diğer bir oğlu Aydın Anıl UĞUR FETÖCÜLÜKTEN tutuklandı.

Belediyenin eski özel kalem müdürü Av.Hüdaverdi Aydoğdu’nun araç kiraladığı diğer oğlu olan İlker UĞUR ise her tür aramaya rağmen firarda ve yakalanamadı ayrıca o da FETÖCÜLÜKTEN aranıyor. Emniyet güçleri her yerde hakkında yakalama ve gözaltı kararı olan İlker UĞUR’u ararken o bir türlü yakalanamıyor.

Belediye FETÖ/PDY dosyasında Mersin 7. Ağır Ceza Mahkemesinde yargılaması yapılan 2016/22 nolu dosyadaki belge ve bilgilere yansıyan hususlar ise ilgili ve yetkili makamlarda oturanların dikkatlerini çekiyor.

Bilindiği üzere, bu dosya kapsamında gözaltına alınıp tutuklanan ve bir süre tutuklu kaldıktan sonra geçen günler Avukatlarının ısrar ile suçsuzdur, Esilay firmasından araç kiralamadı beyanları ile adli kontrol şartı ile serbest kalan ancak serbest kaldıktan sonra KHK ile memuriyetten ihraç edilen halen bu dosya kapsamında yargılaması devam eden Av.Hüdaverdi Aydoğdu’nun, poliste ve sorgu hakimliğinde kendi ifadesinde:

“ Esilay firması sahibi Adil Uğur ile o dönem de milliyetçi hareket partisi Yenişehir belde başkanı olması münasebetiyle tanıştığını ve bu şekilde daha sonra şirketin bir dönem vekilliğini yaptığını, bir müddet sonra vekillikten çekildiğini” beyan etmişti.

Avukatının verdiği itiraz dilekçesinin mahkemeye yansıması ile açıklık kazandı. Avukatın dilekçesindeki bu hususu beyan ettiği ilgili kısım açık ve net.

Diğer taraftan eski özel kalem müdürü Av.Hüdaverdi Aydoğdu’nun bu şirketin vekâletinden çekilirken 13.3.2014 tarihli Avukatlık ücret sözleşmesi feshi yaptığı, bu fesihnamede ise yürütülmekte olan 6 dosyadan çekildiği beyanla imza attığı, bu fesihnameye şirket yetkilisi olarak imza atan kişinin Esilay şirketi adına yetkili olarak şu an FETÖ kapsamında gözaltında olan, tutuklu Adil Uğur’un Firarda olan oğlu İlker Uğur’un imza attığı apaçık ortaya çıktı…

İlker Uğur, FETÖ den tutuklu Esilay şirketi sahibi Adil Uğur’un iki oğlundan birisi.  Şu an, o da, başka bir FETÖ soruşturmasından dolayı hakkında gözaltı ve tutuklama kararı var ve Firar durumunda. Tutuklu olan Adil Uğur’un bir diğer oğlu Aydın Anıl Uğur’unda geçtiğimiz haftalar yeni bir soruşturma ile tutuklanarak cezaevine kondu.

Mahkemedeki dosyasında Av. Hüdaverdi Aydoğdu’nun, 2 sayfalık 9 maddelik içerikli olan Avukatlık ücret sözleşmesini de 15.12.2012 tarihinde Esilay firması adına yine şu an FİRAR durumunda olan FETÖ’den aranan ve hakkında tutuklama kararı olan İlker Uğur ile imzaladığı ortaya çıktı.

MHP’li Mersin Büyükşehir Belediyesi Özel Kalem eski müdürü Av.Hüdaverdi Aydoğdu’nun gözaltına alındığı vakit üzerinde yapılan aramada cep telefonunda “Yurtta sulh konseyi bildirgesi” bulunduğu da ortaya çıktı.

Aydoğdu’nun Avukatının Verdiği itiraz dilekçesinde: “ Müvekkile; telefonunda bulunan Watsap grubunda yurtta sulh konseyi bildirgesinin metin halinin bulunması ve tuğamiral Necat Atilla Demirhan ı tanıyıp tanımadığı sorusu sorulmuştur. Müvekkil söz konusu metnin vatsap grubunda arkadaş olan halen mersin barosu yönetim kurulu üyesi olan Av. ….. tarafından gönderildiğini beyan etmiştir. Zira bu mesaj Mersin Barosu da genelkurmaydan gelen mail diye paylaşmıştır. Av. ….. de bu mesajın mersin barosu yönetim kurulundakilerin bulunduğu vhatsaap grubundan kendisine geldiğini beyan etmiştir…”  dediği açıklık kazandı.

Aynı avukatın 15.8.2016 günlü itiraz dilekçesinin ekine koyduğu,  Av. Hüdaverdi Aydoğdu’nun eşinin belediyeden bilgi talebi, belediyeden yazılan 12.8.2016 günlü resmi yazıdan anlaşıldığı üzere 30.9.2014 – 01.01.2015 tarihleri arasında Mersin Uğurlar Özel Eğitim Kurumları Şirketinden araç kiralandığı belirtilmiş.. Bu şirkete ait sözleşmede itiraz dilekçesinin ekine konmuş. Yani biz Esilay şirketinden araç kiralamadık, kiralanan yerler bunlar denmiş. Avukat da yazdığı dilekçesinde Eğitim kurumları dememiş, “Uğurlar Firması” demiş.

İlgili şirket ile yapılan sözleşmeler ortaya çıkarken, şirketin sahibi şu an FETÖ soruşturması kapsamında hakkında yakalama ve gözaltı kararı ile tutuklama var. Ama firar. Şirket yetkilisi İlker Uğur…

 Kısacası eski Özel Kalem Müdürü her ne kadar ben Esilay firmasından araç kiralamadım demişse de, yine aynı aile ile bağlantılı olan ve FETÖ’den hakkında tutuklama kararı çıkan aranan firardaki İlker UĞUR’dan araç kiralamış. Üstelik ESİLAY firmasından Avukatlıktan çekilerken imzaladıgı fesihnameyi ve Esilay firması ile Avukatlık anlaşmasını da yine İlker Uğur ile imzalamış.

En önemli ve ciddi bir ayrıntı ise bu soruşturmalar sürerken Mersin’de AVUKATLAR dosyası olarak bilinen ve 2016/21 no ile aynı mahkemede görülen AHENK hukuk derneği üyelerini kapsayan dosya. 

 

Bu dosyada FETÖ den kapatılan Ahenk hukuk derneği üyelerine yönelik soruşturma başlatılmış ve bu derneğin üyesi 18 kişi hakkında şu an yargılıma yapılmakta. 

 

İşte bu dernekte Hüdaverdi Aydoğdu’nun eşi Av. Zahide Azra Akın Aydoğdu’da üye. Hakkında herhangi bir iş ve işlem yapılıp yapılmadığı bilinmiyor. 

Ancak Hüdaverdi Aydoğdu’nun ben Fetöcü değilim, Esilay’dan araç kiralamadım derken aynı ailenin diğer bir oğlundan araç kiraladığı ve o kişinin de fetöcü çıktığı, arandığı, (İlker Uğur) bir diğer oğlu aydın Anıl Uğur’un FETÖ den tutuklandığı, esilay’ın sahibi baba Adil Uğur’unda aylardır FETÖ den tutuklu olduğu ortaya çıktı.

Diğer taraftan eşinin ise FETÖ kapsamında kapatılan Ahenk hukuk derneği üyesi olduğu, Yurtta sulh konseyinin mesajını kendine attığını söylediği Avukat Hakkı Eren Mülayim’in yeni oluşan MHP il yönetiminde yer aldığı, Giden Başsavcı döneminde göreve geldiği bilinen ve o dönemde Ceza ve Tevkifevleri İzleme Kurulu Başkanı Orhan Oğuz Çetinkaya’nın ise mahkemede Hüdaverdi Aydoğdu’yu savunan avukat olarak adının geçtiği de biliniyor.

Soruşturma ve kovuşturmanın yeni bulgular ve bilgiler ışığında derinleştiği bildiriliyor.